430 All Sport Crossover

Amerikan Motoryat balıkçı tipi

Özellikler

430 All Sport Crossover Amerikan Motoryat


430 ASC - ÇOK YÖNLÜ AMERİKAN MOTORYAT

4 x 350HP Mercury Verado veya 4 x 450HP Mercury Racing dıştan takma motorlarla Amerikan motoryat 430 ASC sizi 60 millik hızın üzerine çıkaracak muhteşem bir güce sahiptir. Yüksek manevra kaabiliyetine sahiptir. Kaptan konsolunda ve arkada yer alan joystiklerle kontrol parmaklarınızın ucunda! Joystick ile yan veya çapraz manevralarda bulunabilir, olduğunuz noktada 360º dönüş yapabilirsiniz.  Siz bir Formula 430 SSC kaptanısınız! Her yere kolaylıkla girersiniz…HEM LİVAR HEM TÜP MUHAFAZA BÖLÜMÜ 

Önü camlı olan livarda balıkları canlı tutabilir veya bu bölümde dalış tüplerinizi muhafaza edebilirsiniz. Çok yönlülük burada bitmiyor. Sancakta takımlarınız için çekmeceler ve dolap bulunur. Yerinden kaldırılabilir büyük boy kesme tahtası mevcuttur. Yanında her tür temizlik ve yıkama için tatlı su duşlu paslanmaz çelik evye yer alır. Burada iş yapmak gerçek bir keyif!

FORMULA 430 ASC Motoryat


OFFSHORE TEKNE 430 ASC BAŞ KISMINDA LOCA KEYFİ

430 ASC’nin baş tarafındaki oturma grubu tam bir keyif locası. Siz ve misafirlerinizin her yönü izleyebilmesi ve iyi vakit geçirmesi için mükemmel bir tasarıma sahiptir.  Zeminden yükselen çift masasıyla, bardaklıklı açılır tip kolçak ve orta dolgu minderleriyle burası herkesin olmak isteyeceği bir köşe.


SANAL TUR - 430 ASC

430 ASC - All Sport Crossover
Çok Yönlü Amerikan Motoryat

Amerikan Motoryat Balıkçı tipi tekne FORMULA 430 ASC Offshore430 ASC’ye Değer Katan Özellikler:

430 ASC, Formula’nın özel tasarımcısı John Adams’ın teknede mekanın en verimli şekilde nasıl kullanılabileceğini gösterdiği en güzel tasarımıdır.  Neredeyse 40 ayak – 12 metre boyunda sahip düz ayak-kademesiz bir zemine sahip 430 SSC, Smart Zone™  konseptiyle üretilmiştir. Bu konsept doğrultusunda farklı aktiviteler için her sanimetrekare akıllıca kullanılmış, tüm tekne severlere hitap eden çeşitli mekanlar oluşturulmuştur. Coupe dizayna sahip hardtopun üzerinde tam genişliğe sahip elektrikli cam sunroof  güverteye çok yönlülük katmıştır. Oturma grubunun farklı tasarımı spor malzemeleri için modüller ortaya çıkartmış, bir çok su üstü aktivitede bulunabilmeyi sağlamıştır.

Daha önce sadece baş kısmı kapalı teknelerin kamaralarında görülebilen yemek/yatak alanı, arka yatak bölümü, tam teşekküllü mutfak ve ayakta durulabilen WC-duş kabini gibi tüm özellikler mevcuttur. Tüm bu özelliklerle açık denizlere çıkmak için her şeye sahip olmuş oluyorsunuz. En güzeli ise baş kısmı açık klasik tip teknelerde olduğu gibi dar bir merkez konsol kabinine sıkışmak zorunda kalmamanızdır. Amerikan motoryat 430 All Sport Crossover’un geniş cam sistemiyle çevrili ferah güvertesi sayesinde teknecilik deneyiminizi olması gerektiği gibi yaşarsınız.

 OFFSHORE TEKNE 430 ASC’nin BÜYÜLEYİCİ KUMANDA KONSOLU

430 ASC’nin kumanda konsolu ortada değil, yandadır. Üç kişilik kaptan koltuğu seyirdeyken iyi destek almanızı sağlar.  Aynı zamanda son derece konforludur. Bu yönleriyle 430 ASC, Formula’nın Offshore mirasından gereken payı aldığına işaret etmektedir. Koltuk alt minderleri deniz şartlarına ve yapılan aktivitelere göre, ayakta durmak, dayanarak gitmek ve konforlu oturmak için herkesin tercihine göre ayrı ayrı konum değiştirebilmektedir. Sağlam yapıya sahip Konsol panelinde geniş renkli dokunmatik ekranlı çift Raymarine eS 128 GPS navigasyon cihazları yer almaktadır. Opsiyonlar arasında verilen bir üst navigasyon paketlerine geçildiğinde bunlar yerlerini iki veya üç adet Raymarine gS165 navigasyon cihazına bırakmaktadır.

Metal dekor parçalarına sahip kumanda konsolunda yerleşik şık Likit Siyah kumanda panelinde SmartCraft VesselViewTM özellikli Mercury® DTS motor kontrol paneli görülür. Su geçirmez arka aydınlatmalı kumanda butonları akıllıca bir düzende yerleştirilmiştir. Ciddi balık serüvenleri yaşamayı planlıyorsanız navigasyon cihazları için daha gelişmiş modeller de kullanılabilmektedir.

Lüks Amerikan motoryat 430 ASC’de, Raymarine gS95 ekran ve kablosuz bağlantıya sahip iPad™ ile etkileyici bir dijital uzaktan kumandaya sahip oluyorsunuz. Abonelik alındığında 430 SSC’nizi  uzaktan akıllı cep telefonuyla kontrol etme imkanına kavuşuyorsunuz.

Deri kaplamalı, açısı ayarlanabilir, şık paslanmaz çelik dümen, dijital kontrollü remote control ve joystick kumanda kolu, göz kamaştırıcı güzelliğe sahip kumanda konsolunda tüm kontrolün sizde olmasını sağlar. Seçiminize göre dörtlü Mercury 4×350 HP Verado veya dörtlü Mercury 4×400 HP Racing dıştan takma motorların vereceği güce hükmetme keyfine doyamayacaksınız.

  OFFshore tipi Amerikan Motoryat 430 ASCKONFOR MAXIMUM – KEYİF MAXIMUM

Elektrik kumandalı yükseltilip alçaltılabilen ayak basma tabanları koltuğa daha rahat yerleşmenizi sağlar. Konsolda ve koltuk arkalıklarında stratejik noktalara entegre edilmiş hava çıkış kanalları ve 30.000 BTU’luk sıcak-soğuk dijital klima sistemi sürüş keyfine yeni bir boyut kazandırmaktadır. Torpidoya yerleştirilmiş Rockford Fosgate® AM/FM radyo ve iPod/MP3 çalarlı , Bluetooth®’lu ses sistemi 600 Watlık bir amplifikatörle  güçlendirilmiştir. Arka mavi LED aydınlatmalı, krom çerçeveli 10 adet JL Audio hoparlör ve mavi LED arka aydınlatmalı 200W’lık iki adet subwooferın temiz ve doyurucu bir ses vereceğinden kuşkunuz olmasın. Kumanda konsolunun üzerindeki deri kaplama son derece şık ve kaliteli bir görünüm vermektedir.

Akıllıca hesaplanmış ebatlara sahip kilitlenebilir bir torpido gözü, siz günün tadını çıkarırken telefon gibi elektronik cihazlarınız ve değerli eşyalarınız için emniyetli bir ortam oluşturur. Koltuk altından sürülerek çıkarılan Yeti® Tundra 35 buzluk, serin içeceklerin her an elinizin altında olmasını sağlar.

Konforlu Amerikan Motoryat 430 ASCKOLTUKLARDAKİ DETAY, TASARIMDA UZMANLIĞIN GÖSTERGESİ

İster ufuklara yöneliyor olun, ister kıyı boyunca seyredin, misafirlerinizi Formula performansı ve lüksüyle şımartmak büyük bir keyif olacak. Amerikan motoryat 430 ASC’yle seyirleriniz süratli de olsa daima oturaklı, akıcı ve güven verici olur. Hassas işlenmiş çift dilkişi,  dış renge uyumlu kontrast aksan parçaları ve fitilleriyle güverte koltukları mükemmel uyumlarıyla harika bir görünüm sunar. Diğer yandan, altlarında yer alan geniş eşya koyma yerleriyle tasarımda uzmanlık seviyesine gelinmiş olduğuna işaret etmektedirler. 430 ASC yalnızca offshore tipi bir Amerikan motoryat olmanın çok ötesindedir.

Kesintisiz eğlence dolu keyifli saatlerin başmimarı niteliğindeki “SmartZone” tasarım özelliği ile güvertedeki her santimetre karenin en verimli şekilde kullanılması sağlanmıştır. Geniş, L-düzen oturma grubu ve iskele taraftaki uzun koltuktan oluşan iki alanda da konfor ve çok yönlülük ön planda tutulmuştur. Yemek için bir araya gelmek, keyifle güneşlenmek veya gün batımı öncesi dinlendirici bir seyirde bulunmak… Bir butona basılarak yukarı veya aşağıya hareket ettirilen masa her türlü aktivite için emrinizde.

Lüks Amerikan Motoryat FORMULA
BURADA BALIKÇILIK TAM BİR KEYİF:
BALIĞI TUTMAK – HAZIRLAMAK – SAKLAMAK İÇİN HER ŞEY VAR

Yıllıca entegre edilmiş çalışma istasyonları her an hizmete hazır: Sancak tarafında balık ve yemlilik hazırlama istasyonuyla takım dolabı yer alır. Ortada dalış tüplerini muhafaza dolabı olarak da kullanılabilen pencereli livar görülür. Balık/yem hazırlama istasyonunda tatlı su musluğu, evye, yerinden çıkarılabilir kesme tahtasıyla deniz suyu veren duş sistemi bulunur. Kapaklar Corian malzemedendir. Evye yanında kağıt havlu tutacağı mevcuttur.

 

Çalışma istasyonu, tablanın açılmasıyla daha geniş bir alana sahip olur. Altta çift kapaklı dolap yer alır. Dolap içinde takım kutularını tutan raflar ve 19 litrelik(5 galon) Yeti buzluk vardır. 197 litrelik(52 galon) su kapasitesi olan önü camlı livar, oksijen/hava ile beslenebilmektedir. Gerektiğinde 4 adede kadar dalış tüpünü muhafaza etmek için kullanılabilir. Livarın su boşaltma gideri, mikseri, geniş ön camı, plexiglas kapağı, mavi ve kırmızı renkli LED aydınlatmasıyla dört adet de paslanmaz bardak ve olta tutacağı mevcuttur.İskele tarafındaki koltuğun altında 284 litrelik (75 galon) hacme sahip bir balık saklama bölümü bulunur. Soğutma buzla yapılabileceği gibi yakaladıklarınızı serin tutmak/dondurmak için opsiyonlar arasında sunulan soğutma sistemi de ilave ettirmek isteyebilirsiniz.

430 ASC AMERİKAN MOTORYAT ÇOK KULLANIŞLIDIR

Amerikan Balıkçı Motoryat FORMULA 430 ASC

Yüzme platformu tarafında yer alan katlanır tip iki kişilik koltuk balık tutarken tetikte olmak ve her detayı izlemek isteyenler için idealdir. Bu koltuğun sancak tarafında bir dolap bulunur. Bu dolap güverte yıkama fırçası, yakalama kancası, kepçe ve kakıç gibi malzemelerinizi ortalıktan kaldırarak etrafı düzenli tutmanızı ama gerektiğinde de kolayca erişebilmenizi sağlar. Arkadaki spor dayanma barının üzeri deri döşemeyle kaplıdır. İçine bardak tutucular entegre edilmiştir ve düşmeyi engellemek için iki yanda açılır-kapanır sürgülere sahiptir. Bu barın ve havalandırma ızgaralarının üzeri ilave paslanmaz çelik olta tutucular için müsaittir. Hardtop tavan için sunulan opsiyonel elektrikli açma çubuklarıyla (outriggers) oltaların birbirinden uzak durması sağlanabilir. Gün bitiminde olta ve kamışlar güverte ve kabin içindeki yerlerine konabilirler.

Yandaki fotoğrafta görülen siyah kumanda ünitesi arkada yer alan diğer joystiktir. Manevralarınızı buradan da rahatlıkla yapabilirsiniz.MUTFAKTAYKEN GÜNÜ KAÇIRMAZSINIZ

Ne Offshore aktiviteler sizi yemek tutkunuzdan geri bıraksın ne de mutfak hazırlığınızı yaparken ortamdan uzak kalın. Açık havada bulunan ve şeflere ilham kaynağı olan şık Corian® tezgahlı mutfaktaki yiyecek hazırlığınız misafirleriniz için görsel bir şölene dönüşecek.

Sürgülü kapak altına gizlenebilen entegre evye, özel tasarım evye bataryasına sahiptir. Paslanmaz çelik panelli çekmeceli tip büyük  Isotherm buzdolabı çok kullanışlıdır. Tezgaha entegre çöp kutusu ve dolap kapağının arkasındaki kağıt havlu tutacağıyla her şey yerli yerinde ve el altındadır. Çekmecelerin içi su tutmayan StarBoard® malzeme olup tencerelerinizi diğer malzemelerden ayrı tutarak korur. Tezgahın hemen sağ yanındaki dolap içinde kendisine ayrılmış özel kısımda Cuisinart® blender yer alır. Opsiyonel bir 220V elektrikli ızgara güvertenin arka kısmında yapılmış özel yerine mükemmel oturur ve istekli şeflerin açık havada becerilerini göstermesine imkan tanır.

430 All Sport Crossover size ve dostlarınıza beklediğinizi fazlasıyla verecek bir Amerikan motoryat olma özelliğini taşır. Çok yönlüdür ve sahip olduğu detaylar sayesinde çok kulanışlıdır.

GENİŞ YÜZME PLATFORMU

Denize girme zamanı mı geldi? 430 ASC’nin SmartZone tasarımı, geniş alana sahip yüzme platformundan çıkarılabilir tip T-merdivenle suya inmenizi sağlar. Denize girip çıkarken kimsenin yana çekilmesi ve rahatlığını bozması gerekmeyecektir. Bilakis, 430 ASC’nin yüzme platformu neredeyse 5 metrekerelik müstakil bir alan sunmaktadır. Bu alanda yüzücüler rahatlıkla duş alabilirler. Kimseyi rahatsız etmeden kurulanıp kimseyi yerinden etmeden tekrar kokpite geçebilirler.

Dalış sporuna meraklılar tüm teçhizatlarını platformdayken rahatlıkla kuşanabilirler. Platform üzerindeki PlasDeck ahşap dokulu tik döşeme kaymayı engelleyici özelliğe sahiptir. 

Platformdaki dört adet bardak tutucu, su geçirmez ses sistemi kumanda paneli ve güçlü JL Audio hoparlörler arka mekanı daha keyifli kılar.

 

BAŞ TARAFTAKİ OTURMA GRUBU ÇOK KEYİFLİDİR

Amerikan Motoryat 430 ASC FORMULA Offshore

Açık alanda oturmayı tercih edenler offshore tipi Amerikan motoryat 430 ASC’nin baştan sona uzanan kademesiz zemininde dümdüz öne doğru ilerleyebilirler. Burunda çepeçevre yer almış olan koltuk, istenilen her yönde manzaraya hakim olmalarını sağlayarak misafirlerinize iyi vakit geçirtir. Öne bakan koltuk üç kişiliktir ve sancak taraf boyunca öne doğru devam eder. Ön noktada bir kıvrım daha yaparak iskele tarafına doğru dönen ön oturma grubu, cömertçe oturma alanı sunar.

Çift bardak tutucunun şık bir Corian altlık içinde yer aldığı katlanır bir kolçak konforunuzu artırmaktadır. Kullanılmadığında koltuğun tüm genişliğinden faydalanmak için kolçak yukarı kaldırılır. Elektrikle hareket eden ve zemine kadar inebilen iki adet masa dolgu minderi ilavesiyle oturma grubunu güneşlenme locasına döndürmenize imkan verir. Koltuk altında yer alan çift bölmeli bir buzluk içecek ve atıştırmalıklarınızı serin ve el altında tutar.  İskele tarafı koltuğun altında yer alan entegre çöp kovası büyük kolaylık sağlar. Uygun atmosferi sağlamak üzere iskele tarafında su geçirmez bir panel üzerinden müzik sistemi kontrol edilebilmektedir. Gölgeye ihtiyaç duyulduğunda standart olarak gelen Sunbrella kanvası kurmanız mümkündür.

KOLTUK ARALARINDA ÖZEL ALANLAR ve USB ŞARJ PORTLARI

Her tarafa dağıtılmış 32 adet paslanmaz çelik bardaklık misafirlerin gün boyunca içeceklerle serinlerken keyif almalarına yardımcı olur. Koltuk altlarından özel bölümlere kadar kolaylıkla ulaşabileceğiniz 14 adet eşya saklama alanı tüm malzeme ve eşyalarınız için yer sunarak ortalığın daima düzenli kalmasını ve güvenli seyirler yapmanızı sağlar.

Uygun yerlerde bulunan çift çıkışlı 8 adet USB şarj portuyla mobil cihazlarınızı her zaman şarjı dolu tutmanız mümkündür. Akşam saati geldiğinde her bölgede yer alan beyaz ve mavi LED aydınlatma muhteşem bir ambians sunar. Opsiyonel su altı mavi LED aydınlatma  ortamı daha da hoş hale getirmek için mükemmel seçimdir. Bunun ötesini isteyenler için “Sound-to light” müzikli Işık Show paketi önerilir. Sound-to-light opsiyonu su altı aydınlatmanızı müziğe uygun parlaklıkta sınırsız renklere büründürerek tam bir görsel show yaşatır.

KULLANIŞLI VE FERAH KAMARA

Amerikan Motoryat 430 ASC’nin kamarası, bir dinlenme alanının çok ötesinde Formula Crossover tasarımı sayesinde adeta bir ev konforu sunmaktadır. Kumanda konsolunun hemen yenında iskele tarafta yer alan kapıdan kolaylıkla girilen kamaraya masif ahşaptan yapılmış üç basamakla indiğinizde ahşap dokulu zemine sahip 1,98m tavan yüksekliği olan ferah bir ortam sizi karşılar. Geniş, açılır pencereler, tam teşekküllü bir alt mutfak, yemek ve oturma köşesi, WC-duş kabini, tekne sahibine ayrılmış yataklı arka bölüm Super Sport kabin yapısını All Sport Crossover tasarımına taşımaktadır.

Ultraleather deri kaplı oturma locası derin ve geniş bir yapıya sahip olup dostlarla bir akşam yemeği veya eğlenceli bir birliktelik için harika bir alan niteliğindedir. Ortasında yer alan cilalı ahşap masa istendiğinde bir butona basarak aşağıya indirilebilmekte ve üzerine gelecek dolgu minderleriyle bu mekan çift kişilik konforlu bir geceleme alanına dönüşebilmektedir. Öne bakan sırt minderi yukarıya kaldırıldığında ayakların uzanabileceği ilave yer ortaya çıkar. Hemen yanıbaşınızda yer alan USB portuyla da cihazlarınızı kolayca şarj etmeniz mümkündür.

KAMARADA İKİNCİ MUTFAK

Sancak tarafta yer alan özel tasarım alt mutfak desenli açık renk ceviz ağacı(open grain Walnut finish) veya parlak yüzeyli diğer ahşap renkleri arasından sizin yapacağınız seçime göre imal edilmektedir. Tezgah uygun renkte Corian malzemeden yine sizin seçiminiz olacak ve taşlanmış paslanmaz çelik dekoratif aksan parçalarıyla daha da alımlı hale gelecektir. Büyük bir Corian evye ve katlanır tip döner başlıklı üst kalite Elkay® mutfak bataryası istendiğinde sürgülü kapakla tezgah içine gizlenebilmektedir.

TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Tezgah üstü dolaba yerleşik mikrodalga fırın, ankastre elektrikli ocak, arkası kesme tahtası olan ocak kapağı, blender, opsiyonel Keurig® kahve makinesi ve tezgah içine gömme çöp kutusu mutfağın diğer özellileri arasında sayılabilir. Sessiz kapanma özellikli, kırlangıç kuyruğu birleşimli gürgen çekmece dizisi, açık ve kapalı tabak-çanak-fincan raflarıyla tezgah üstü dolap tüm mutfak eşyalarını muhafaza eder. Temperli cam bardakların ve şarap şişelerinin yer aldığı mavi LED aydınlatmalı bir vitrin müthiş bir hava verir. Soundbarlı ve Blu-ray™ DVD oynatıcılı 81 ekran(32”) LED/LCD HD televizyon sistemi siz ve misafirlerinizin eğlenceli zaman geçirmesini sağlar.

Kamaraya inilen noktada, iskele tarafta yer alan çekmeceli tip büyük boy Vitrifrigo paslanmaz çelik buzdolabı, ilave mutfak dolabı ve çekmece yer alır. Aynı yerde içi sedir ağacı kaplamalı geniş bir gardrop gecelemeli seyahatlerde konforunuzu artırır. İskele tarafındaki elektronik kontrol sütunu üzerinde Rockford Fosgate ses sisteminin uzaktan kontrol paneli yer alır. Ayrıca, dokunmatik klima kontrol noktası, aydınlatma anahtarları ve LaunchPort® temassız-indüktif tip Formula için hazırlanmış Ipad® şarj noktası burada bulunur.

HER ŞEY RAHATLIĞINIZ İÇİN

Dijital switch sistemi tüm aydınlatmayı, klima sistemini kontrol edebildiği gibi navigasyon ekranını ve motor bilgilerini gösterebilmektedir. Ayrı bir aplikasyon ses sisteminin kontrol edilmesine de imkan verebilmektedir. Kabindeki hoparlör sayısı dörde çıkarılarak temiz bir ses elde edilmesi ve son derece hoş bir görünüm veren mavi LED aydınlatmayla ortamın harika bir havaya bürünmesi sağlanır.

Kabininin arka kısmında perdeyle ayrılan kısımda sabit kurulu olan iki kişilik queen size, Sensus marka, hafızalı süngerli özel bir yatak yer alır. Tavan deri döşemeyle kaplanmış olup ayrı ayrı kullanılabilen okuma lambaları ve yastıklar mevcuttur. Eşyalar için özel yer ayrılmıştır. Temassız şarj sistemi, ayak ucundaki derin eşya bölümlerinde bulunan USB şarj portlarıyla bu bölüm mükemmel bir dinlenme alanıdır. Soundbar aksesuarı da olan 32” LED/LCD HD TV ve Blueray DVD oynatıcının arkasındaki dolap ilave eşya yerlerine sahiptir.

Offshore tipi Amerikan motoryat430 ASC, hızını ve oturaklılığını dünyaca ünlü Formula performansını sağlayan 21°’lik derin V-yapılı ve üstün FASᴲTech’ teknolojili gövdesinden almaktadır.

HAYATI DAHA FAZLA ERTELEMEYİN;  BİZİ ARAYIN – SEÇİMİNİZDE YARDIMCI OLALIM

Çok eğlenmek için çok çalışmanın gerekli olmadığınıgösteren, maceracı ruhu konforla böylesine akıllıca ve dengeli birleştiren yegane tekne olan 430 All Sport Crossover ile hiç çekinmeden offshore seyirlere çıkabilirsiniz. Tamamen yeni bir rotada All-Sport-Macera yaşamak üzere şimdiden planlarınızı yapın – Formula 430 ASC’yle!