430 Super Sport Crossover

Formula_430SSC-tekne(19)

Özellikler

430SSC - TopProduct-2017-o.png - tekne
fadeout_500x500


RAYMARINE RENKLİ EKRAN DOKUNMATİK GPS CHARTPLOTTER

Sağlam bir konstrüksiyon içine yerleşik olan Likit siyah renk kumanda paneli üzerinde sayısı üçe arttırılabilen Raymarine gS165 geniş renkli dokunmatik ekranlı GPS Chartplotter navigasyon cihazı, Mercury DTS -Dijital kumanda kolları ile VesselView motor kontrol paneli ve  akıllıca dizilmiş metal aksanlı aç-kapa butonları bulunur. Aç kapa komutlarının dijital ortamdan verilebilmesi için 430 SSC’de abonelik gerçekleştirildiği takdirde cep telefonundan komut almaya hazır herşeyin kontrolünü parmak uçlarınıza götüren Raymarine gS95 ekran ve iPad kontrolleri de bulunur.

fadeout_500x500


GÜVERTEDE AÇIK MUTFAK

Şef tasarımlı, şık Corian® kaplı açık hava mutfağındaki  hazırlıklarınız misafirleriniz için görsel bir şölene dönüşecek. Sürgülü kapağa sahip entegre evye, özel tasarım musluk, yüksek hacimli paslanmaz çelik panelli çekmeceli tip Isotherm buz-dolabı, entegre çöp kutusu ve kağıt havlu tutacağı ile her şey yerli yerindeyerinde ve el altındadır. Star-Board® malzemeden yapılmış derin çekmeceler tüm mutfak aletlerinizi tencerelerinizden ayırır ve onları bulmaya alışık olduğunuz yerde tutar. Opsiyonel bir 220V elektrikli ızgara güverte arkasındaki yerine mükemmel oturur ve mutfatan ayrı bir kısımda açık havadaistekli şeflerin becerilerini göstermesine imkan sunar…

fadeout_500x500TEKNE SAHİBİNE AİT ÖZEL KISIM

Kabininin arka kısmında perdeyle ayrılan kısımda sabit kurulu olan iki kişilik queen size Sensus® hafızalı süngerli özel bir yatak yer alır. Tavan deri döşemeyle kaplanmış olup ayrı ayrı kullanılabilen okuma lambaları ve yastıklar mevcuttur. Eşyalar için özel yer ayrılmıştır. Temassız şarj sistemi, ayak ucundaki derin eşya bölümlerinde bulunan USB şarj portlarıyla bu bölüm mükemmel bir dinlenme alanıdır. Soundbar aksesuarı da olan 32” LED/LCD HD TV ve Blueray DVD oynatıcının arkasındaki dolap ilave eşya yerlerine sahiptir

Formula 430 SSC - Tüm Dünyaların En İyisi 

Karşınızda offshore teknecilik deneyiminde devrim yaratmaya aday Super Sport Crossover Serisinden “430 SSC”. Formula Boats bu yeni konseptinde Super Sport serisinin güvenilir performans özelliğini Bowrider serisinin  baş taraftaki açık oturma grubu ve eşsiz Crossover Bowrider serisinin kabin özellikleriyle birleştirmiş ve ona merkez konsollu teknelerin çevikliğini katmıştır. Sonuç, paradigma değiştiren, herşeyin en iyisini tek bir  modelde birleştiren maceracı 430 SSC!  13,1 m (43′) boyu ve 3,7m (12′) eniyle Formula 430 SSC, Super Sport Crossover serisinin amiral gemisi niteliğini taşır.

“TASARIMCI – JOHN ADAMS” HARİKASI

Formula’nın özel tasarımcısı John Adams, Offshore tekne hayranlarının rüyası bir tekneyi kendi yorumuyla tasarlamış ve Formula tesislerinde bizzat üretim prosesine dahil olarak en şık haliyle ortaya koymuştur. Neredeyse 40 ayak – 12 metre boyunda sahip düz ayak-kademesiz bir zemine sahip 430 SSC, Smart ZoneTM  konseptiyle üretilmiştir. Teknedeki misafirlerin birbirleriyle iletişimde bulunmalarına ön ayak olmayı hedefleyen bu konsept kapsamında 430 SSC’de kumanda konsolu yana alınarak güverte alanının verimli kullanılması sağlanmış, çeşitli aktivitelerde bulunulması teşvik edilmiştir. Buna kabin içinde yatma alanına dönüştürülebilen, ortadaki masasıyla sofra keyfi yapılabilen U-düzen oturma grubu; tekne sahibine özel,  Sensus® hafızalı süngerli çift kişilik Queen size yatağı olan dinlenme alanı; ayakta durulabilen WC-duş kabini; mutfak ve TV-BluRay DVD çalarlı eğlence merkezi gibi daha önce yalnızca baş tarafı kapalı teknelerde görülebilen özellikler eklendiğinde 430 SSC’nin sunduklarına hayran kalmamak elde değildir.

MUHTEŞEM KUMANDA KONSOLU

Kumanda konsolu yanda olan 430 SSC, iyi destek alınan ve aynı zamanda son derece konforlu da olan üç kişilik kaptan koltuğu ile Formula’nın Offshore mirasının değerini artırmaktadır. Koltuk alt minderleri deniz şartlrına ve yapılan aktivitelere göre, ayakta durmak, dayanarak gitmek ve konforlu oturmak için herkesin tercihine göre ayrı ayrı konum değiştirebilmektedir. Sağlam yapıya sahip Konsol panelinde geniş renkli dokunmatik ekranlı çift Raymarine gS 165 GPS navigasyon cihazı yer almaktadır. Opsiyonlar arasında verilen bir üst navigasyon paketine geçildiğinde bunlar yerlerini üç adet Raymarine gS165 navigasyon cihazına bırakmaktadır.  Kumanda konsoluna yerleştirilmiş metal dekor parçalarına sahip şık Likit siyah kumanda panellerinin üzerine ayrıca SmartCraft VesselViewTM özellikli Mercury® DTS motor kontrol paneli ve su geçirmez arka aydınlatmalı kumanda butonları akıllıca bir düzende yerleştirilmiştir.

430 SSC, Raymarine gS95 ekran ve kablosuz bağlantıya sahip iPad™ ile etkileyici dijital kumanda özelliğini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Abonelik alındığında akıllı cep telefonu gibi cihazlardan 430 SSC’deki kumandalarınızı uzaktan yapabilme imkanına sahip olursunuz.

Deri kaplamalı açısı ayarlanabilir paslanmaz çelik dümene, dijital kontrollü remote control ve joystick kumandaya sahip göz kamaştırıcı güzelliğe sahip kumanda konsolundayken seçiminize göre dörtlü Mercury 350 Verado veya dörtlü Mercury 400 Racing dıştan takma motorların vereceği güce hükmetme keyfini yaşayacaksınız. 

MAXİMUM KONFOR

Elektrik kumandalı yükseltilip alçaltılabilen ayak basma tabanları koltuğa daha rahat yerleşmenizi sağlarken konsola ve koltuk arkalıklarında stratejik noktalara entegre edilmiş hava çıkış kanallarına sahip 30.000 BTU’luk sıcak-soğuk dijital klima sistemi sürüş keyfine yeni bir boyut getirmektedir. Torpidoya yerleştirilmiş Rockford Fosgate® AM/FM radyolu iPod/MP3 çalma özellikli , Bluetooth®’lu ses sistemi 600 Watlık bir amplifikatörle  güçlendirilmiş arka mavi LED aydınlatmalı, krom çerçeveli 10 adet JL Audio hoparlör ve mavi LED arka aydınlatmalı 200W’lık iki adet subwoofer üzerinden temiz ve doyurucu bir ses verir. Kumanda konsolunun üzerindeki deri kaplama son derece şık ve kaliteli bir görünüm vermektedir. Son derece iyi hesaplanmış ebatlara sahip bkilitlenebilir bir torpido gözü siz günün tadını çıkarırken telefon gibi elektronik cihazlarınız ve değerli eşyalarınız için emniyetli bir ortam sunar. Koltuk altından sürülerek çıkarılan Yeti® Tundra 35 buzluk, serin içeceklerin her an elinizin altında olmasını sağlar.

Gerçek anlamda her tekne sevdalısının tercihine hitap eden 430 SSC’nin güvertesi, öndeki nefes kesici geniş açık oturma grubundan elektrik kumandalı tam genişlikte sunroofu olan ve cam sistemiyle çevrili coupe hardtopa kadar tam bir efsane! Üçlü kaptan koltuğundan keyifli sohbetlerin ve ufuklara uzanan harika manzaraların eşsiz tadına varılan u-şekilli arka oturma ve dinlenme locasına kadar her yer denizler üzerinde olmanın keyfini en üst seviyeye taşıyacak niteliktedir. Klasik yapıdaki dar bir kabine sıkışmayı hak etmeyen hayallerinizinin açık denizlerde özgürce yükselmesine izin verin!

İster ufuklara yöneliyor olun, ister kıyı boyunca seyredin, misafirlerinizi Formula performansı ve lüksüyle şımartırken seyirleriniz daima süratli ama oturaklı, akıcı ve güvenli olur. Dikatlice işlenmiş çift dilkişe sahip, kontrast yaratan aksan renkleri ve dış renge uyumlu fitilleriyle güverte koltukları bir yandan mükemmel uyuma sahip harika bir görünüm sunarken diğer yandan altlarında yer alan geniş eşya koyma yerleriyle tasarımda erişilen uzmanlığa işaret etmektedir-ler. Kesintisiz eğlence dolu keyifli saatlerin başmimarı niteliğindeki SmartZone tasarım özelliği ile güvertedeki her santimetre karenin en verimli şekilde kullanılması sağlanmıştır. Geniş, konforlu U-düzen oturma grubu ve iskele taraftaki uzun koltuktan oluşan alanlar misafirler arası iletişimi her an başlatmaya hazırdırlar. Yemek için bir araya gelmek, keyifle güneşlenmek veya gün batımı öncesi dinlendirici bir seyirde bulunmak… Bir butona basılarak yukarı veya aşağıya hareket ettirilen masa her türlü aktivite için istenilen ortama kavuşmanızı sağlar.

Şeflere uygun tasarıma sahip şık Corian® kaplı açık hava mutfağındaki tezgahtaki yiyecek hazırlığınız misafirleriniz için görsel bir şölene dönüşecek. Sürgülü kapak altına gizlenebilen entegre evye, özel tasarım evye bataryası, yüksek hacimli paslanmaz çelik panelli çekmeceli tip Isotherm buzdolabı, tezgaha entegre çöp kutusu ve dolap kapağı arkasındaki kağıt havlu tutacağı ile her şey yerli yerinde ve el altındadır. StarBoard® malzemeden yapılmış derin çekmeceler tüm mutfak aletlerinizi tencerelerinizden ayırır ve onları bulmaya alışık olduğunuz yerde tutar. Opsiyonel bir 220V elektrikli ızgara güvertenin arka kısmında yapılmış özel yerine mükemmel oturur ve istekli şeflerin açık havada becerilerini göstermesine imkan tanır…

 U – ŞEKİLLİ OTURMA GRUPLARI

Açık alanda oturmayı tercih edenler 430SSC’nin baştan sona uzanan kademesiz zemininde dümdüz öne doğru ilerleyebilirler. Burunda çepeçevre yer almış olan koltuk istenilen her yönde manzaraya hakim olmalarını sağlayarak misafirlerinize iyi vakit geçirtir. Üç kişinin oturabileceği genişliğe sahip öne bakan koltuk sancak taraf boyunca öne doğru devam eder. Ön noktada bir kıvrım daha yaparak iskele tarafına doğru dönen ön oturma grubu cömertçe oturma alanı sunar. Çift bardak tutucunun şık bir Corian altlık içinde yer aldığı katlanır bir kolçak konforunuzu artırmaktadır. Kullanılmadığında koltuğun tüm genişliğinden faydalanmak için kolçak yukarı kaldırılır. Elektrikle hareket eden ve zemine kadar inebilen iki adet masa dolgu minderi ilavesiyle oturma grubunu güneşlenme locasına döndürmenize imkan verir. Koltuk altında yer alan çift bölmeli bir buzluk içecek ve atıştırmalıklarınızı serin ve el altında tutarken iskele tarafı koltuğun altında yer alan entegre çöp kovası büyük kolaylık sağlar. Uygun atmosferi sağlamak üzere iskele tarafında su geçirmez bir panel üzerinden müzik sistemi kontrol edilebilmektedir. Gölgeye ihtiyaç duyulduğunda standart olarak gelen Sunbrella kanvası kurmanız mümkündür.

GÜNEŞLENME ALANI VE SUDA EĞLENCE

Suyla daha yakın bir bağlantı kurmak istediğinizde arkadaki güneşlenme locasının geniş alanından yararlanabilirsiniz. İster içerideki ister dışarıda suda vakit geçiren arkadaşlarınızla takılıyor olun, öne ve arkaya ayarlanabilen sırtlıklarla her ortama hakim olur, çok rahat edersiniz.

Güneşlenme locasının altındaki geniş bagaj alanı dört adet usturmaçayı ve dolgu minderlerini emniyetli şekilde muhafaza etmenin yanı sıra her türlü deniz oyuncağı ve aktivitesi için de yeterli alan sunar. Denize girme zamanı mı geldi? 430 SSC’nin SmarZone tasarımı, geniş alana sahip yüzme platformundan çıkarılabilir tip T-merdivenle suya inmenizi sağlar. denize girip çıkarken kimsenin yana çekilmesi ve rahatlığını bozması gerekmeyecektir.

Bilakis, 430 SSC’nin yüzme platformu neredeyse 5 metrekerelik müstakil bir alan sunmaktadır. Bu alanda yüzücüler rahatlıkla duş alabilir ve kimseyi rahatsız etmeden kurulanıp kimseyi yerinden etmeden tekrar kokpite geçebilirler. Platformdaki dört adet bardak tutucu, su geçirmez ses sistemi kumanda paneliyle güçlü JL Audio hoparlörler mekanın daha keyifli olmasını sağlayan öğelerdir.

430 SSC seçeneklere yeni bir boyut getirmiştir. Her tarafa dağıtılmış 25 adet paslanmaz çelik bardaklık misafirlerin gün boyunca içeceklerle serinlemekten keyif almalarına yardımcı olur. Ve siz her bir yeni maceraya çıkmaya hazırlandığınızda koltuk altlarından özel bölümlere kadar kolaylıkla ulaşabileceğiniz 13 adet eşya saklama alanı tüm malzeme ve eşyalarınız için yer sunarak ortalığın daima düzenli kalmasını ve güvenli seyirler yapmanızı sağlar.

Uygun yerlerde bulunan çift çıkışlı dört adet USB şarj portuyla mobil cihazlarınızı her zaman şarjı dolu tutmanız mümkündür. Akşam saati geldiğinde her bölgede yer alan beyaz ve mavi LED aydınlatma muhteşem bir ambians sunar. Opsiyonel su altı mavi LED aydınlatma ortamı daha da hoş hale getirmek için mükemmel seçimdir. Bunun ötesini isteyenler için de “Sound-to light” müzikli Işık Show paketi önerilir. Sound-to-light opsiyonu su altı aydınlatmanızı müziğe uygun ışık şiddetinde sınırsız renklere büründürerek tam bir görsel show yaşatır.

430 SSC’nin kabini, bir dinlenme alanının çok ötesinde Formula Crossover tasarımı sayesinde adeta bir ev konforu sunmaktadır. Kumanda konsolunun hemen yenında iskele tarafta yer alan kapıdan kolaylıkla girilen kabine masif ahşaptan yapılmış üç basamakla indiğinizde ahşap dokulu zemine sahip, 1,98m tavan yüksekliği olan ferah bir kabin sizi karşılar. Geniş, açılır pencereler, tam teşekküllü bir alt mutfak, yemek ve oturma köşesi, WC-duş kabini, tekne sahibine ayrılmış yataklı arka bölüm Super Sport kabin yapısını Crossover tasarımına taşımaktadır. Ultraleather deri kaplı oturma locası derin ve geniş bir yapıya sahip olup dostlarla bir akşam yemeği veya eğlenceli bir birliktelik için harika bir alan niteliğindedir. Ortasında yer alan cilalı ahşap masa istendiğinde bir butona basarak aşağı seviyeye indirilebilmekte ve üzerine gelecek dolgu minderleriyle bu mekan çift kişilik konforlu bir geceleme alanına dönüşebilmektedir. Öne bakan sırt minderi yukarıya kaldırıldığında ayakların uzanabileceği ilave yer ortaya çıkar. Hemen yanıbaşınızda yer alan USB portuyla da cihazlarınızı kolayca şarj etmeniz mümkündür.

KABİNDE İKİNCİ MUTFAK

Sancak tarafta yer alan özel tasarım alt mutfak desenli açık renk ceviz ağacı(open grain Walnut finish) veya parlak yüzeyli diğer ahşap renkleri arasından sizin yapacağınız seçime göre imal edilmektedir. Tezgah uygun renkte Corian malzemeden yine sizin seçiminiz olacak ve taşlanmış paslanmaz çelik dekoratif aksan parçalarıyla daha da alımlı hale gelecektir. Büyük bir Corian evye ve katlanır tip döner başlıklı üst kalite Elkay® mutfak bataryası istendiğinde sürgülü kakla tezgah içine gizlenebilmektedir. Tezgah üstü dolaba yerleşik mikrodalga fırın, ankastre elektrikli ocak, arkası kesme tahtası olan ocak kapağı, blender, opsiyonel Keurig® kahve makinesi ve tezgah içine gömme çöp kutusu mutfağın diğer özellileri arasında sayılabilir. Sessiz kapanma özellikli, kırlangıç kuyruğu birleşimli gürgen çekmece dizisi, açık ve kapalı tabak-çanak-fincan raflarıyla tezgah üstü dolap tüm mutfak eşyalarını muhafaza eder. Temperli cam bardakların ve şarap şişelerinin yer aldığı mavi LED aydınlatmalı bir vitrin müthiş bir hava verir. Soundbarlı ve Blu-ray™ DVD oynatıcılı 81 ekran(32”) LED/LCD HD televizyon sistemi siz ve misafirlerinizin eğlenceli zaman geçirmesini sağlar.

Kabine inilen noktada, iskele tarafta yer alan çekmeceli tip büyük boy Vitrifrigo paslanmaz çelik buzdolabı, ilave mutfak dolabı ve çekmeceyle içi sedir ağacı kaplamalı geniş bir gardrop gecelemeli seyahatlerde konforunuzu artırır. İskele tarafındaki elektronik kontrol sütunu üzerinde Rockford Fosgate ses sisteminin uzaktan kontrol paneli, dokunmatik klima kontrol noktası, aydınlatma anahtarları ve LaunchPort® temassız-indüktif tip Formula için hazırlanmış Ipad® şarj noktası bulunur. Dijital switch sistemi tüm aydınlatmayı, klima sistemini ontrol edebildiği gibi navigasyon ekranını ve motor bilgilerini gösterebilmektedir. Ayrı bir aplikasyon ses sisteminin kontrol edilmesine de imkan verirken kabindeki hoparlör sayısı dörde çıkarılarak temiz bir ses elde edilmesi ve son derece hoş bir görünüm veren mavi LED aydınlatmayla ortamın harika bir havaya bürünmesi sağlanır.

FERAH VE TAM BOY WC KABİNİ

Ferah WC kabini Corian yüzeyli yekpare bir makyaj masası, Corian lavabo duvara montajlı batarya parlak ahşap yüzeyli alt dolaplar, Corian kaplamalı oturacağı olan Duş alanı ve Vacuflush® klozet ihtiva eder..

Kabininin arka kısmında perdeyle ayrılan kısımda sabit kurulu olan iki kişilik queen size Sensus h-hafızalı süngerli özel bir yatak yer alır. Tavan deri döşemeyle kaplanmış olup ayrı ayrı kullanılabilen okuma lambaları ve yastıklar mevcuttur. Eşyalar için özel yer ayrılmıştır. Temassız şarj sistemi, ayak ucundaki derin eşya bölümlerinde bulunan USB şarj portlarıyla bu bölüm mükemmel bir dinlenme alanıdır. Soundbar aksesuarı da olan 32” LED/LCD HD TV ve Blu-ray DVD oynatıcının arkasındaki dolap ilave eşya yerlerine sahiptir.

 

HAYATI DAHA FAZLA ERTELEMEYİN;   BİZİ ARAYIN – SEÇİMİNİZDE YARDIMCI OLALIM

430 SSC, hızını ve oturaklılığını dünyaca ünlü Formula performansını sağlayan 21°’lik derin V-yapılı ve üstün FASᴲTech’ teknolojili gövdesinden almaktadır. Amaç ve eğlenceyi böylesine dengeli bir biçimde bünyasinde birleştiren ve her özelliğin ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanmış ölduğu böyle bir tekneyle hiç düşünmeden Offshore seyirlere çıkabilirsiniz. Tüm Dünyaların en iyisini – Formula 430 Super Sport Crossover’ı deneyimlemek üzere şimdiden plan yapmaya başlayabilirsiniz!