500 Super Sport Crossover

Offshore Lüks Motoryat-Yat Modelleri Formula

Özellikler

Güverte mutfak Formula Tekne

MUTFAK, EĞLENCENİN MERKEZİNDE

Şefleri kıskandıran tasarıma sahip U-şekilli mutfak hünerlerinizi şevkle göstermenizi sağlayacak. Hazırlıklarınız misafirleriniz için tam bir görsel şölene dönüşecek. Corian tezgah, iki katlı yapısıyla  kullanışlılığı artırmaktadır. Çekiçiliği artıran sade görünümlü mutfakta her şey yerli yerinde ve elinizin altında, kullanıma hazırdır.

Motoryat Kamara

EV RAHATLIĞINDA KAMARA

SSC 500’ün kamarasına girdiğinizde, Formula Crossover konseptinin sunduğu ferahlığı ve uyumu hemen hissedersiniz. Her santimetreyi değerlendiren tüm ayrıntıların düşünüldüğü tasarımın zerafetiyle kendinizi tam anlamıyla evinizde hissedersiniz.

Tekne Kaptan Koltuğu

OLAĞANÜSTÜ GENİŞLİK VE FERAHLIK

500 SSC’deki hardtop eşi-benzeri görülmemiş genişlkte bir sunroofa sahiptir. Güvertenin tam ortasındaki salonu çevreleyen cam sistemi panoramik görünüm sunar. Arkaya döndüğünüzde de geniş camlar sayesinde dışarıdaymış gibi her ayrıntıya hakim olursunuz. Üstelik arka cam elektrikli olup istediğiniz seviyeye indirilebilir, tamamen barın içine gizlenebilir. 

Outboard Motorlu - Burnu Açık SSC Tekne Serisinde Devrime Devam!

Yeni Lider: 500 SUPER SPORT CROSSOVER

LÜKS OFFSHORE MOTORYAT

Offshore Lüks Motoryat ferah Burun Locası 500 SSC

Formula’daki ekibin buluşu olan ve yapısal devrim niteliği taşıyan Crossover Bowrider konsepti şimdi aynı ekipçe bir üst seviyeye taşınıyor. Geliştirilen konsept, bilinen sınırları ortadan kaldırıyor.
Sonuç: Yeni Amiral gemisi konumunda bir lüks offshore motoryat olan 500 Super Sport Crossover! 

Burnu açık güverte yapısına sahip “Bowrider” serimizi kamarayla buluşturup ortaya çıkardığımız “Crossover Bowrider” konseptine şimdi de ‘alçak orta konsollu’ bir teknenin çevikliğini ve kullanışlılığını ekleyerek, “Crossover” tarzına yeni bir anlam kazandırıyoruz. Böylece, kendi sınıfındaki teknelerde bulamayacağınız genişliğe sahip bir kullanım alanı ve eğlence imkanları sunan EŞSİZ BİR FORMÜL doğal olarak ortaya çıkmış oluyor. Yılların getirdiği tasarım ve uygulama tecrübesi, “sanatı”, “performansı” ve “alanı verimli kullanma becerisini” harmanlayarak Crossover konseptini doruğa taşıyor. Baştan aynaya kadar 50’ feet / 15,24 m  gelen ve tam boyu 16,26 m (53’,4”), eni 4,42 m (14’6”) olan Formula’nın yeni amiral gemisi 500 SSC, 11 Şubat 2021’de hayranlarının karşısına büyük bir sürprizle çıktı: FORMULA 500 SSC, aynı gün lansmanı yapılan yeni Mercury Verado 600 motorlarla sahip!.


BİRBİRİNDEN GÜZEL BÖLÜMLER... SİZİN FAVORİNİZ HANGİSİ? 

Formula’nın özel tasarımcısı John Adams tarafından tekne ve deniz tutkunlarının arzuları göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan 500 SSC doğuş amacı “etkileyici olmak”tır. 16,3 metre boyundaki lüks offshore motoryat, tam 12,2 metrelik düz bir güverte zeminine sahiptir. Güvertede baştan sona uzanan birbirinden hoş mekanlar arasında geçiş yapıldığında ne dar patikalardan geçiş yapmaya ne de ne tırmanmaya ihtiyaç yoktur.   Teknedekilerin birbiriyle etkileşimini geliştirmeyi odak noktasına koyan SmartZone™ konseptinin, 500 SSC modeliyle kapsamını oldukça genişlettiğini görüyoruz.

Formula’nın adeta imzası niteliğinde olan, sancak tarafındaki şık kumanda konsolu yer kazancını azami seviyeye çıkarıyor. Oluşturulan bölümler misafirleri aktivite ve etkileşim içinde olmaya, birbirleriyle özel bağlar oluşturmaya özendiriyor. Hangi bölüm favoriniz? Geniş bir kaptan koltuğu ve muhteşem bir hardtopla karakter kazanan salon mu? Her yöne hakim baş taraftaki konforlu burun locası mı? Ya arkadaki havadar bar ve onu tamamlayan oturma köşesine ne demeli? Belki de genişliği ve kullanışlılığıyle hayranlık dolu bakışları üzerine çeken yüzme platformu favori alanınızdır… 

Aslında, baş taraftaki heyecan verici, geniş ve ferah oturma-dinlence locasından Coupe yapı içinde yer alan üçlü kaptan koltuğuna ve merkezdeki L şekilli yemek köşesinden arkadaki çok şık çift bar taburesine sahip “bar-eğlence locası”na kadar, 500 SSC içinde herkesin bulunmaktan hoşlanacağı bir nokta mevcuttur. Bu yapısıyla 500 SSC gerçekten de Formula’nın SmartZone™ koseptiyle verileni en üst seviyeye çıkarmış oluyor. Bununla da kalmıyor. Daha önce sadece baş güvertesi kapalı olan teknelerde bulunabilen geniş-ferah iç hacim, şimdi baş güvertede açık oturma locasına sahip bu modele taşınıyor. Merdiven veya koridorlarla bölünmeyen geniş bir kamara alanı sizi evinizde hissettirecek. Yatma alanına  dönüşebilen yemek odasıyla, keyifli bir koltuk köşesine ve queen size çift kişilik yatağa sahip tekne sahibi kamarasıyla, ayrı duş bölümüne sahip, ayakta durulabilen özel tasarım WC kabiniyle, tam teşekküllü mutfağı ve son teknoloji TV-ses düzeniyle donatılmış ihtişamlı görüntüsüyle, emin olun, 500 SSC’nin kamara bölümü sürekli bulunmak isteyeceğiniz bir ortam niteliğindedir.

Tekne bar taburesi Formula 500-SSC_luks motoryat


SON TEKNOLOJİ VE KONFOR - 500 SSC'NİN TEMEL UNSURLARI

Kaptan koltuğu Formula 500 Super Sport Crossover tekneFormula 500 SSC Lüks Offshore Motoryat Kumanda KonsoluRuhunuzu örgür kılın. Hayal kurun. Klasik tipte dar yapılı bir teknenin sizi sınırlamasına izin vermeyin. Denizler üzerinde sınır yoktur. Kumanda konsolu asla sürekli etrafından dolaşacağınız önünüzdeki bir engel olmamalı. Bilakis! Burası sizin baş köşeniz. 

Kaptan köşesinde Formula’nın offshore mirası olan muhteşem bir kaptan koltuğu vardır. Son derece konforlu olan bu koltuk aynı zamanda performanslı sürüşlerde sizi en iyi ve güvenli şekilde yerinize tutmayı da amaçlıyor. Kaptan koltuğu önündeki ayak basma tabanları elektrikli olarak yukarı-aşağı hareketlidir. Bu sayede yerden daha iyi destek alarak kendinizi koltuğa gerektiği gibi sabitlemeniz kolaylaşıyor. Denizinin durumuna ve seyir tercihinize göre ayarlanabilen koltuk alt minderleri mevcuttur. Hareketli minderler  alışık olduğunuz gibi normal seviyede oturma, yüksekte oturma veya ayakta koltuğa dayalı şekilde seyir alternatifleri sunuyor.

Offshore lüks motoryat 500 SSC oldukça iddialı bir kaptan köşesine sahiptir. Kumanda konsolunun şık likit siyah renkteki paneli son teknolojiye sahip cihazlarla donatılmıştır. Raymarine 48” open-array radar ve FLIR M332 gece görüş kamerasının bağlı olduğu iki adet 61 cm (24″) geniş ekranlı Axiom XL chartplotter 500 SSC’de standart donanımlardır. Baş tarafı ve arkayı daha iyi görebilmek adına dahili kamera sistemi mevcuttur. Standart donanımlar arasında sallantı önleyici Seakeeper sistemi de bulunmaktadır. Metalik dekoratif öğelerle çekiciliğini artıran konsolda  Mercury® DTS- dijital kontrollü gaz-vites kumanda kollarını, devir ve çalışma değerlerini gösteren dokunmatik SmartCraft VesselView™ motor kontrol ekranını zenginginlik katan öğeler olarak görmekteyiz. 

Kaptan Köşkü ve Konsol

Su geçirmez özelliğe sahip aydınlatmalı kontrol switchleri kullanım kolaylığı sağlamak üzere ergonomik şekilde yerleştirilmişlerdir. Deri kaplamalı paslanmaz çelik dümen simidi istenilen açıya ayarlanabilmekte olup başlı başına bir şıklık unsurudur. Kilitlenebilen torpido gözü ve mobil cihazlara ait istasyon siz günün tadına varırken değerli eşyalarınızı güvende tutar.

Konsolda ayrıca 30cm(12”) ekran büyüklüğe sahip, özel uyarlanmış dokunmatik bir “Raymarine Axiom+” kontrol ekranı bulunur. Tüm elektriksel kontrolleri tek dokunuşla bu panel üzerinden veya istediğiniz noktadaya giderek kablosuz haberleşmeli iPad™ üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.Offshore


2400 HP'LİK "AKILLI" GÜÇ SİZE ÇOK İYİ GELECEK

4x 600 Verado Motorlu tekne 500 SSC.
500 SSC gücünü yeni dörtlü Mercury 600 Verado outboard motor grubundan almaktadır. Devrim niteliğindeki yeni Verado 600’lerin her biri 12 silindirli olup 7.6 litre motor hacmine sahiptir. Çift hızlı transmisyon sisteminden güç almaktalar Ana gövde sabit olup dönüşü yapan kısım sadece pervane şaftının yer aldığı alt parçadır.  İster performanslı seyirler ve sportif sürüşler yapacak olun ister dar alanlarda hassas manevralar, 4 x 600 Verado motor grubuyla eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız. Mercury DTS-elektronik gaz-vites kumanda teknolojisi ve Joystick sistemi ile tekneyi kontrol etmek, gerektiğinde hassas manevralar yapmak çok kolay ve eğlencelidir. Elektronik sistem pervanelerin farklı açılarda ve yönlerde dönmesini sağlayarak yanal paralel hareket etmenizi, olduğunuz noktada 360 derece dönebilmenizi rüzgarlı ve akıntılı ortamlarda demir atmadan durabilmenizi sağlayacaktır.


HAVANIZ TAM YERİNDE OLACAK

Formula 500 SSC, performansı lüks ve konfor öğeleriyle birleştiren, üstün özelliklere sahip bir offshore lüks motoryattır. Güverte bölgesindei 30.000 BTU gücündeki soğuk-sıcak ayarlı klima,koltuk aralarına ve güvertede stratejik noktalara yerleştirilmiş hava üfleyicilerle “havanızın tam yerinde olmasını sağlayacak”. Sevdiğiniz parçaları da bluetoothlu müzik sisteminden dinleyerek keyfinize keyif katabilirsiniz. Çalan müzikten farklı bir seçimi yalnızca bulunduğunuz bölümde çalmak isterseniz bu da mümkündür. Müzik sistemi, verdiği sesin kalitesi ve doyuruculuğuyla çok etkileyicidir. Konsolda yerleşik Rockford Fosgate® marka AM/FM radyolu müzik sistemi bluetooth üzerinden mobil cihazlardan gönderilen parçaları çalabildiği gibi USB portu sayesinde geniş bir müzik arşivine erişim de sağlamaktadır.

Üstün bir ses kalitesi sağlayan,16’sı güvertede 4’ü kamarada 20 adet JL Audio® hoparlör mevcuttur. Krom görünümlü ızgaraya ve multicolor LED arka aydınlatmaya sahip hoparlörler aynı zamanda görselliği zenginleştiren dekoratif öğeler olarak kullanılmışlardır. Sistem bundan ibaret değil. Multicolor LED aydınlatmalı 200’er watt gücünde 4 adet subwoofer ve 800 Wattlık bir amplifikatör eğlenceyi doruklara taşımanız için gerekli desteği vermek için hazırda beklemektedir. Sofistike görünümlü konsolda eşit aralıklı bölünmeler ve üst deri kaplama kaliteyi dillendiren unsurları oluşturmaktadır. 


DETAYLARA HAYRAN KALACAKSINIZ

Özenle seçilen kontrast oluşturucu aksan parçaları koltukların görünümüne ayrı bir görkem katmaktadır. Çift sıra dönen fitillerle zenginleştirilen renk uyumuyla çift sıralı dikişlerlerin işlenişindeki hassasiyet ve ustalık bakışları hayranlığa dönüştürmektedir. 500 SSC’nin SmartZone tasarım konsepti her santimetrekarenin en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamakta ve kesintisiz eğlenceli zaman geçirmenin anahtarı olmaktadır. Baştan sona yedi farklı oturma alanı keşif ve paylaşımları birlikte yapmanın en iyi şekillerini sunuyor.

Bir tasarım harikası olan fiberglass hardtop içine tam genişliğe sahip bir sunroof entegre edilmiştir. Elektrik kumandalı sunroof  gündüz güneşi kucaklamanızı, gece yıldızlarla eşsiz buluşmalar yaşamanızı sağlıyor. Gökkuşağının tüm renklerine hakim olan LED aydınlatmayla zenginleştirilen hardtop ortama uygun ambianslar sunar. 18.000BTU’luk salon ve 30.000 BTU’luk güverte kliması toplam 48.000 BTU’luk soğutma-ısıtma kapasitesi sunarak daha fazla konfor vermeyi amaçlamaktadır. Yükseltilmiş bölgede yer alan Ultraleather® deri kaplı L-şekilli salon koltuğu, Corian® yüzeyli katlanır tip şık masa ve hoş görünümlü iki entegre tabure panoramik manzaranın tadına varmanızı sağlayacaktır.

Vitrifigo marka buz yapıcı, kilitlenebilir içecek dolabı, üç katlı depolama alanı, boy-ayarlı şişe tutucu, blender, temperli camlı bardak vitrini ve veya seçiminize göre 26 şişelik çift bölümlü şarap soğutucu  en eğlenceli zamanların ve unutulmayacak sohbetlerin adeta arka plandaki kahramanları olarak hizmetinizde olacaktır.

Asansörlü 165 ekran gizli TV ve Bose soundbar herkesin rahatça görebileceği şekilde sancak taraftaki mutfak tezgahından çıkmaktadır.

Elektrikli cam perde sistemi salonla dış ortamı tam veya kısmi olarak istediğiniz oranda bölmenizi sağlıyor. Sürgülü cam-panel kapı iskele tarafa açılmakta, bar kısmındaki cam panelse aşağı inebilmektedir.


MUTFAKTAYKEN EĞLENCENİN MERKEZİNDE OLUN

Offshore SSC500 teknede mutfakŞefleri kıskandıran tasarıma sahip U-şekilli mutfaktaki hazırlıklarınız misafirleriniz için görsel bir şölene dönüşecek. İki katlı Corian tezgah kullanışlılığı artırırken hünerlerinizi şevkle göstermenizi sağlayacak. Bu mutfakta bir şeyler hazırlamak hem kolay, hem de eğlenceli. Vitrifigo marka çift-çekmeceli tip paslanmaz çelik panelli şık buzdolabı, çift gözlü ocak ve kızartma rezistanslı microwave fırın… Her şey elinizin altında ve kullanıma hazırdır. Dolaplarda tüm ihtiyacınız için bolca alan mevcuttur. 500 SSC offshore lüks motoryat sade ve şık görünümüyle göz kamaştıran, sunduğu imkanlarla büyüleyen bir teknedir. 

Mutfaktayken kamarada kapalı kalmak eskidendi. Artık eğlencenin içinde olacaksınız. Sudaki aktiviteleri izlerken tezgah içine entegre edilmiş ve kapakla gizlenmiş olan paslanmaz çelik evye tam önünüzde kalır. Tasarım ürünü mutfak bataryası son derece şık görünümlüdür. Alttaki dolapta kırlangıç kuyruğu birleşimli çekmeceler tüm tencere ve mutfak eşyalarınızın güvenli şekilde muhafaza ve el altında tutulmasını sağlar. Dolap içindeki çöp kutusu ve kağıt mutfak havlusu tutacağı tertipli bir görünüme katkıda bulunur. Standart donanımlardan olan elektrikli ızgara, yaratıcı şeflerin hünerlerini rahatça gösterebilmeleri için güvertenin arka kısmında kendisine ayrılan yere mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir. 


500 SSC HER YÖNDEN "ÇOK FONKSİYONEL"

Arkaya yöneldiğinizde İskele tarafında yer alan U-düzen oturma grubunun masası için iki opsiyon sunulmaktadır. Ortasında basma mekanizmalı LED dekoratif aydınlatmaya sahip, yerinden çıkarılıp kaldırılabilen bir masa veya tamamen zemine entegre olan elektrikli sistemle yukarı çıkabilen bir masa. Masa orta seviyeye indirildiğinde üzerine ilave edilen dolgu minderleriyle bu alan yatarak dinlenebileceğiniz bir locaya dönüştürmektedir.

Sancak tarafında yer alan L-şekilli koltuk grubunun altına 212 litre (56 galon) hacme sahip soğutucu /dondurucu panele sahip bir soğutma bölmesi entegre edilmiştir. Bar bölümündeki bu akıllı tasarım soğuk içeceklere kolayca erişmenizi sağlıyor.

Daha fazla gölge alana ihtiyaç duyduğunuzda hardtoptan dışarı çıkan ve 500 SSC’nin standart donanımı olan elektrik kumandalı SureShade® gölgelik emrinizde olacaktır. İster dinlence alanı olarak seçin, ister keyifli sohbetler için tercih edin, güvertenin arka tarafı bağ kurmaya yönlendiren çok çekici bir yapıya sahiptir.  Aktiviteler arasında  atıştırmalıklar için bir araya gelmek istediğinizde, Güneş banyosu yaparak rahat zaman geçirmeyi planladığınızda veya güneşin batışında eşsiz bir manzara ve içeceklerle hayatın tadını çıkarma zamanı geldiğinde bilin ki, 500 SSC hepsi için fazlasıyla hazır…


YÜZME PLATFORMU: BAŞLI BAŞINA BİR ALAN

4 Mercury Verado 600 Formula lüks offshore motoryatSudaki aktiviteleri izlemek ve güneş altında uzandıktan sonra hızlıca serinlemek isterseniz iskele taraftaki koltuk tam size göredir. Sırtlıkları iki farklı kademeye ayarlanabilen koltuk geniş bir güneşlenme locasına dönüşebilmektedir. Sancak tarafta dört adet usturmaçanın saklanabileceği, deniz oyuncakları ve halat gibi malzemeleri koymak ve onlara gerektiğinde kolayca erişebilmek için kullanılabilen kilitlenebilir kapaklı bir bölüm mevcuttur.

Sevdiğiniz noktada suya girmenin zamanı geldiğinde arkadaki geniş platformun her iki yanından inen katlamalı merdivenleri kullanabilirsiniz. Her detayla ilgilenen  SmartZone™  tasarım burada da kendini gösteriyor. Merdivene ulaşmak için ne dar alanlardan geçmenize, ne de diğerlerinin yana kaymasını istemenize gerek kalmıyor. Oturma alanından kaybınız da yok. Tam tersine, yüzme platformu, sudan çıktığınızda rahatça duşunuzu alabileceğiniz ve kurulanabileceğiniz, neredeyse 7 metrekarelik başlı başına bir alanı teşkil ediyor. 500 SSC lüks offshore motoryat, platformun yalnızca arkasında değil, yanlarında da parmaklık sistemine sahip. Gövdeden çıkan güvenlik barları çekilince arkada “sport station” olarak adlandırılan yapıya kilitlenebilmektedir.

Ses sisteminin sudan etkilenmeyen arkadaki kontrol paneli, 4 güçlü JL Audio hoparlör ve 200 wattlık subwooferla  arkadayken sevdiğiniz müzikleri keyifle dinleme imkanı sağlıyor. Altı adet bardaklığa sahip deri döşeme kaplı arka “sport station” ve bu yapıya ilave edebileceğiniz SEABOB F5S ve SUP raflarıyla 500 SSC’nin arka platformu “eğlencenin doruğuna açılan kapı” niteliğindedir.   


BU LOCA ÇOK DAVETKAR

Lüks Offshore Motoryat Bowrider 500 SSCÖn tarafa yönelmeye ne dersiniz? Düz ve kademesiz bir zeminden öne ilerlediğinizde müthiş bir locanın sizi karşılamasına hazır olun. 500 SSC’nin en cazip bölümlerinden biri ve  keyifli zamanların odak noktası olan baş loca. Bu loca çok davetkar! Başlı başına bir eğlence, dinlence ve yemek alanı olarak kullanılan bu kısımda seyir halindeyken bulunmanın verdiği paha biçilmez hissi mutlaka yaşamalısınız. Formula’ya özgün olan sürgülü ön cam ve şık Corian çerçeveli cam kapıdan geçerek adım atacağınız, adeta herkesi ön tarafta buluşmaya çağıran bu alan, her oturanın neredeyse 360 derece etrafını seyredebileceği ve sürekli olmak isteyeceği bir nokta. Konfor maximum seviyede. Çepeçevre koltuklar, gidiş yönüne bakan üçlü oturma grubu ve katlanır kolçaklı fonksiyonel koltuklar tercihinize göre oturmanıza veya uzanmanıza imkan sağlıyor. Elektrikli yükselip alçalan ve alçaltıldığında üzerine dolgu minderi konabilen çift masa ön locayı rahatça uzanabileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz bir alana dönüştürüyor. Bas çıkar masa aydınlatma Formula 500-SSC

İki pop-up tipi bas – çıkar LED aydınlatma, birlikteliğinizi gece saatlerine taşımanızı sağlayacak. Sudan etkilenmeyen ses sistemi kontrol paneli baş locada da mevcut. 4 güçlü JL Audio hoparlör ve 200 wattlık subwoofer müziği bir ziyafetmişçesine sunmaya daima hazırdır. Gölgeye ihtiyacınız olduğunda koltuk altındaki özel yerinde hazır bekleyen direkli tente sistemi kolayca yerine takılabilmektedir. Dolgu minderleri de koltukların altındaki özel yerlerinde muhafaza edilmektedir. Her şey özel yerinde ve yerli yerinde; bir Formula’dan beklendiği gibi!


TÜM EŞYALARA BOLCA YER VAR

Kullanışlılık dendiğinde Formula tekneleri hep ön sırada gelmiştir. Bunda 60 yılı aşkın süredir tekne üretiminde olmanın büyük payı vardır. 500 SSC, bu noktada da çıtayı yükseltiyor. Baş taraftan arkaya kadar elinizi attığınız her noktada bulabileceğiniz tam 26 bardaklık serin içeceklerinizi bırakmanız veya kişisel eşyalarınızı koyabilmeniz için düşünülmüştür. Koltuk altlarından geniş hacimli eşya koyma alanlarına kadar, kolayca erişim sağlayacağınız tam 11 farklı nokta hem teknedeki tüm malzemelerinizi saklamak hem de seyre çıkarken siz ve misafirlerinizin yanında getirdiği eşyaları koymak için mükemmeldir. İçi tamamen jelkot kaplı pırıl pırıl alanlardır. Çok iyi izole edilmiş olup eşyalarınızı en güvenli şekilde muhafaza altında tutarlar. Her tarafa dağilmış çift çıkışlı şarj noktaları sayesinde ise mobil cihazlarınız tüm gücüyle daima yanınızda kalır.

Akşam olduğunda gök kuşağı renkleri arasından yapacağınız seçimle gizli LED aydınlatma ortamın havasına tarifsiz bir çekicilik katar. Su içi aydınlatması 500 SSC’nin  standart aksesuarlarındandır. “Sound-to-light” olarak adlandırılan özellik sayesinde, su içi ışıklandırma  müziğin ritmine uygun multi sensörlü bir ışık showu sunuyor.


LÜKS MOTORYAT 400 SSC'NİN MUHTEŞEM KAMARASI

Kamaradaki mutfak- Lüks 500 SSC FormulaKumanda konsolunun hemen yanındaki sürgülü kapıdan girdiğinizde masif Corian basamaklar sizi ahşap görünümlü zemin kaplamasına sahip çok şık bir kamaraya getirmiş olacak. SSC 500’ün kamarası, Formula Crossover konseptinin sunduğu ve her santimetreyi değerlendiren eşsiz bir tasarım çalışmasının ürünüdür. Amaç, tam tam anlamıyla evinizdeymiş gibi hissetmenizi sağlamaktır.  2 metrelik tavan yüksekliği, geniş açılır pencereleri ve elektrikli gölgelik/perde sistemine sahip kamara son derece ferahtır. Renkli tavan camı ve içerinin görünmesini engellemek için akıllı-cama/smart glas’a sahip ön pencere sistemine sahiptir. UV filtreli 16.000 BTU gücündeki soğuk-sıcak klima, renk seçimi yapılabilen dekoratif gizli LED aydınlatma değerli zamanınızı en güzel şekilde geçirmenizi ve rahat etmenizi sağlayacak öğelerdir.

Offshore lüks motoryat Formula 500 Super Sport Crossover, tam teşekküllü kabin mutfağı, koltuklu yemek köşesi, duş-WC bölümü, çok iyi döşenmiş koltuklu ve queen size yataklı tekne sahibi kamarası, klasik kamaralı ve kapalı bordalı bir teknedeymişsiniz gibi size tüm imkanları sunmaktadır.


DAHA YAKINDAN İNCELEMEYE NE DERSİNİZ?

Ferah Kamaralı Offshore Lüks Motoryat Formula500SSC.
YEMEK LOCASI:
 500 Supersport  Crossover offshore lüks motoryat hızlı ama aynı zamanda konforu tüm cömertliğiyle sunan bir teknedir. Öndeki yemek locası oldukça geniş ve derin yapılıdır. U-düzen yapıya sahip koltuk Ultraleather® deri döşemelidir. Corian şık masa bardaklıları ortaya çıkarıp alanını büyüten menteşeli kanatlara sahiptir. Gece dinlenme zamanı geldiğinde bir switchle masayı orta seviyeye indirdiğinizde bu alan yatağa dönüşebilmektedir. Orta sırt minderini yukarı açılarak ayaklar için daha fazla derinlik sunmaktadır. Diğer sırt minderlerinin arkası ve oturma yerlerinin altı size bolca eşya saklama alanı sunmaktadır. Çift çıkışlı bir USB şarj noktası burada da hizmetinizdedir.

2 mutfaklı Lüks Offshore motoryat 500 SSC.
KAMARADAKİ İKİNCİ MUTFAK:
 Offshore lüks motoryat 500 SSC’de, biri güvertede, diğeri kamarada iki mutfak bulunur. Şıklığıyla göz dolduran kamaradaki mutfak kullanışlılığıyla övgüye şayandır. Dolapların rengi ve yüzeyleri parlak veya mat ahşap dokulu olmak üzere seçiminize göre imal edilmektedir. Corian duvar panelleri gizli aydınlatmaya sahip olup değişik renklere ayarlanabilmektedir. Taşlanmış yüzeyli metal aksesuarlarla zenginleştirilen dekor adeta bir sanat eseri güzelliğindedir. Farklı renklerde Corian tezgah seçenekleri mevcuttur. Tezgahta hareketli bir panel altına gizlenmiş olan geniş bir paslanmaz çelik evye ve onu tamamlayan üst kalite, duşlu bir Elka® batarya mevcuttur. Çöp kovası dolap içine gizlemiştir. Göz seviyesinde dolap içinde mikrodalga fırın, tezgah altında paslanmaz çelik panelli, büyük boy, çekmece tipi açılan Isotherm buzdolabı vardır. Ayrıca Keurig® marka kahve makinesi de mutfağınızın standart gereci olarak gelmektedir. Çekmeceler kırlangıç kuyruğu birleşim yerlerine sahiptir. Şarap saklama bölümü, gizli tabak-bardak bölümleri ve mutfak eşyaları için geniş alanlar her parçanın yerli  yerinde olmasını sağlar. Renkli LED aydınlatmalı, camlı, çok şık bir vitrin, bardakları muhafaza etmektedir.

ELEKTRONİK KONTROL PANELİ: Kamarada iskele tarafına yöneldiğinizde elektronik kontrol panellerini bir arada görebilirsiniz: Rockford Fosgate ses sistemi kontrol paneli, klima kontrol paneli ve şarj istasyonunun üzerinde bulunan Formula’nın sunduğu iPad.  Bu iPad istediğiniz noktadan tüm aydınlatmayı ve klimayı kontrol etmenizi,’i navigasyon ciyazını ve motor kontrol ekranını önünüze getirmenizi sağlıyor. Ayrı bir aplikasyon ilavesiyle ses sistemini de iPad üzerinden kontrol etmeniz mümkün olabilmektedir.

81 ekran HD LED/LCD akıllı Televizyon, beraberinde gelen soundbar ve Blu-ray™ DVD oynatıcı ve istenilen renge geçen dekoratif LED aydınlatmayla misafirleriniz çok iyi vakit geçireceklerdir.


500 SSC'NİN KAMARASI: BÜYÜLEYİCİ BİR DÜNYA!

Tekne elektrikli süpürge Dyson Formula 500-SSCÇOK ŞIK DETAYLAR: Sancak tarafında 7 şişelik şarap soğutucu akşamları tokuşturulacak kadehler için görev başındadır. Merdiven sütununda eşya muhafaza alanları çok iyi ayarlanmıştır. Öyle ki, kendisine ayrılan özel kısımda şarj istasyonlu bir Dyson V11 elektrikli süpürge bile mevcuttur. Girişte içten sedir ağacı kaplamalı oldukça geniş hacimli bir askı dolabı misafirlerinizin eşyalarını rahat ve güvenli bir şekilde muhafaza eder.

WC-DUŞ KABİNİ: Ayrı duş bölümü olan geniş WC kabini, çölün ortasındayken sizi şımartmaya hazır bir vaha gibidir. Offshore Lüks Motoryat 500 SSC Duş KabiniHuzur veren dekoratif hatlar ve hoş bir hava katan gizli aydınlatmaya sahip WC kabininde bakımınız için gerekli her incelik düşünülmüştür. Corian yüzeyli makyaj masası, tezgah içine entegre edilmiş lavabo, duvara yerleştirilmiş şık lavabo bataryası, ahşap desenli parlak mobilya tezgah altı dolaplar, büyük ayna arkası üst dolap tüm ihtiyaçlarınız için emrinizdedir. Seramik Vacuflush® klozet isminden anlaşılacağı gibi vakumlu sistemdir. Temperli camlı ayrı duş bölümünde sizi rahatlatmak üzere hem tepeden hem duvardan su veren iki duş başlığı, otomatik şampuan dispenseri dört adet mayo/havlu askısıyla havlular mevcuttur.

Master kamara 500-SSC Motoryat
.
MASTER KAMARA: Tekne sahibine ait arkadaki master kamarada Aerus hafızalı süngere sahip queen size çift kişilik yatak bulunur. Yatak örtüsü, özel kılıflı dekoratif yastıklar, çarşaf ve nevresim beraberinde gelir. Yatak başlığı döşeme kaplıdır ve birer okuma ışığına sahiptir. Yatak yanında derin, raflı eşya koyma yerleri, bir kablosuz telefon şarj istasyonu ve çift çıkışlı USB şarj soketi bulunur. Tüm genişliğiyle sizi adeta kucaklamaya hazır olan UltraLeather deri kaplı koltuk dinlendirip rahatlatmanız için mükemmeldir. Her iki yanındaki çiftli konsol eşyalarınızı güvenle saklayabileceğiniz bölümler barındırır. 

500 SSC offshore lüks motoryat her ihtiyaç için akıllı bir çözüm sunmakytadır. İki adet çift kablosuz telefon şarj istasyonu, bas-çıkar tipi 220 V priz, çift çıkışlı bir USB Şarj portu, iPad indüktif şarj istasyonu, 81 ekran HD LED/LCD akıllı TV, soundbar, Blu-ray DVD oynatıcı, tekne sahibi kamarasını tamamlayıcı özelliklerdendir. 

500SSC Kamara yerleşim planı
500 SSC Tekne Güverte yerleşim planı

LİDERLER   STANDARTLARI  BELİRLER

İster sahilleri kucaklıyor olun ister ufuklara yönelin, misafirlarinizi Formula’nın lüksü ve efsanevi performansıyla şımartmanın hazzı paha biçilmez olacaktır. En önemlisi ise: Seyirleriniz hızlı ve oturaklı ama aynı zamanda da son derece güven verici olacaktır. Ancak bir Formula’da bulunmuş olanların ne demek istediğimiz çok iyi anlayacağı büyük fark  işte tam buradadır.

Yeni Formula 500 SSC, seyirde oturaklılığı ve hızı artıran, tüm dünyaca saygı görmüş olan basamaklı ve hava kanallı 19°’lik derin-V FAS3TECH® gövde yapısına sahiptir. Formula 500 SSC içindeyken sınırlar yoktur. Hiç düşünmeden rahatça offshore seyirlere yönelebilirsiniz.

500 SSC, tüm istediklerinizin tam da olması gerektiği yerde olduğu, fonksiyonellik ve eğlenceyi büyük bir ustalıkla birleştiren bir teknedir. 

50-feet Crossover sınıfında standartları belirleyen oyuncu işte budur!

[elementor-template id=”3984″]