400 Super Sport

Formula_400-Super-Sport_Tekne

Özellikler


ŞIK - KONFORLU KAMARA

Ultraleather™ deri kaplı koltuklar, özel dekorlu yastıklar ve döşemelikler, çift yükseklik ayarlı, ahşap masa grubu ve ahşap desen zemin kaplaması..Her şey mükemmel bir uyum içinde. İlave dolgu yastıkları sayesinde oturma grubu, yatma alanına dönüşür. 400 Super Sport’un kamarası donanımlı mutfağı, geniş WC-duş kabini, arkada yer alan iki kişilik Queen-size yatak ve eğlence sistemiyle mükemmel bir yaşam ve dinlenme alanı sunar.


GENİŞ WETBAR

Paslanmaz çelik panelli, 12V/220V çalışan son derece şık, çekmeceli bir buzdolabının ve 17 litrelik Igloo buzluğun yer aldığı Wetbar çok kullanışlıdır. Rengi Super Sport teknenize uyumlu olan wetbarın üzerinde Corian® tezgah bulunur. Döner musluklu bir evyeya ve entegre çöp kovasına da sahip wetbar yangın söndürücü ve 220V çıkışlı akım korumalı priziyle size ihtiyacınız olan her şeyi sunar.BOLCA USB ŞARJ PORTU

Güvertede iki farklı yerde bulunan çift çıkışlı USB şarj noktaları sayesinde cihazlarınızın bataryası hep dolu kalır. Standart olan Bluetooth bağlantısı sayesinde sevdiğiniz müzikleri güçlü ses siteminden dinlemenin keyfine varabilirsiniz.

400 Super Sport - Lüx ile Performans'ın Buluşması


GÖZ KAMAŞTIRICI ŞIKLIK

Dikkat çekici hatları ve üstün yetenekleriyle 400 Super Sport nefes kesici hızlara ulaşan, lüx ve konforu ön planda tutan, hem günlük gezileriniz hem uzun seyirleriniz için mükemmel bir teknedir. Yanınıza her şeyi alabilmeniz için çok sayıda eşya koyma bölümü mevcuttur. 41,6 ayak-12,65m’lik boya ve 11ayak- 3,35m’lik ene sahip 400 Super Sport’un suyla temas halindeki gövdesi özel bir yapıya sahiptir. Bu özel yapı, performanslarıyla ünlü FAS³TECH™ serisinden gelmektedir. 400 Super Sport ‘a uyarlanan hava kanallı alt yapı sayesinde akıcı ve oturaklı bir seyir elde edilirken performansa yönelik yüksek kazanç sağlanır. 2 x 370 HP’den 2 x 520 HP’ye farklı güç seçenekleri bulunan 400 SS çift makine ile 60MPH(111Km/h) hız seviyesine ulaşırken 3,35m’lik bir ene sahip 7,5 ton kuru ağırlığı olan bir tekneden söz ettiğimize dikkatinizi çekeriz. Çift Dizel motor tercih edenler için 2 x 370 veya 2 x 400 HP gücündeki motorlarla da 49MPH(90,8Km7h) gibi hızlara 400 Super Sport ile ulaşabilmek mümkündür. 22 derecelik derin V-yapısıyla 400 SS kendisinden beklenen Formula Performansının hakkını verdiğini gösteriyor.


FORMULA 400 SUPER  SPORT - TAM BİR TASARIM HARİKASI 

Önde tamamen gövde içine yerleştirilmiş çapa ırgatına doğru yönelmek üzere gövdeye entegre edilmiş geniş basamaklar kullanılarak üst güverteye çıkılır. Ortadan geçişe sahip, paslanmaz çelik çerçeveli ön cam sistemi çok şık olup yüksek mukavemete sahiptir.  Yat tipi çapa çekip atma sistemi çapanın gövdesinin tamamen tekne içine alınmasını sağlamaktadır. Üst güverte içinde yer alan uzun tip 4 adet heç kapağı görünüme ayrı bir hava katarken öne eğimli radar kemeri 400 Super Sport’a yandan bakıldığında sahip olduğu o karakteristik görünümünü vermektedir. 

Koltuk altlarında ve daha bir çok alanda bulunan çok sayıda eşya saklama yeri her şeyin yerli yerinde olmasını, el atıldığında, kolay bulunur ve erişilir olmasını sağlarken ortalığın her zaman düzenli kalmasına yardımcı olur.  Arkada girişin hemen sancağında yer alan U-şekilli koltuk alanı masa ilavesiyle güzel bir açık hava yemek salonuna dönüşür. Gün içinde bir şeyler atıştırmak için masanın tablalarından sadece birini yerleştirebiliyor olmak daha fazla hareket özgürlüğü verir. Masalar alt konuma indirilip üzerine dolgu minderleri ilave edildiğinde oldukça geniş King-size bir alanda güneşlenmenin keyfine varabilirsiniz.

Önde iskele tarafında yer alan koltukta üç kişi oturabilmekte veya bir kişi keyfince uzanabilmektedir. Kumanda konsoluna bakan iki kişilik fonksiyonel koltuk ise Kaptan ve ona eşlik eden için tasarlanmıştır. Hareketli minderi sayesinde ayakta dayanarak seyir tam bir keyif haline gelmektedir. İlave iki kişiye oturma alanı sağlayan bu koltukla toplam 12 yolcuya oturarak konforlu seyir imkanı sağlanır.


WETBAR: SERİNLEMEK VE BİR ŞEYLER ATIŞTIRMAK İÇİN

Arkadaki U-şekilli koltuğun hemen karşısında Corian®  tezgaha sahip bir wetbar yer alır. Bu kısım yiyecek ve içecek hazırlamak için çok pratiktir. Tezgahtaki kapaklar kaldırıldığında karşınıza bir katlanır tip hareketli bir musluk ve evye ile entegre çöp kovası çıkar. Önde çekmeceli tip çok şık bir buzdolabı bulunur. Ayrıca standart iki Igloo® soğuk tutma kabı/buzluk için de yer hazırdır. cihazlarınız için kullanabileceğiniz 220V çıkışlı akım korumalı bir priz de burada yer alır.

400 Sun Sporta özgün, üstü güneşlenme minderi olan geniş bagaj kapağı pnömatik silindirleri sayesinde kolayca kaldırılabilmektedir. Yüzme platformu tarafından erişilen bagaj kısmında masaları koymak için hazırlanmış özel bir yer ve dört adet usturmaça için bir tutucu çıkacaktır. Dolgu minderleri ve diğer eşyalarınızı da yine bu kısımda saklayabilirsiniz. Koltukların sancak ve arka tarafa bakan alt kısımları da derin eşya saklama alanına sahiptir. 

Kabinde yer alan u-şekilli UltraLeather™ deri kaplı koltukların ortasına üçlü bir masa grubu yerleştirilebilmektedir. Ihtiyaca göre masayı büyük veya küçük tutabilmek büyük bir avantaj sağlarken Formula’nın tasarımı sayesinde parçaları yerine kaldırmak da bir külfet olmaktan çıkar. Alt seviyeye alındığında masaların üzerine dolgu minderleri yerleştirilir ve bu alan ferah-konforlu bir yatağa dönüşür. Kabindeki 28″ – 71cm’lik ekrana sahip LCD HD televizyon her açıdan görülebilecek şekilde monte edilmiştir. Beraberinde bir de BluRay DVD çalar yer almaktadır. Clarion AM/FM Radyo ve MP3 çalarlı amplifikatörlü güçlü müzik sisteminde bluetooth bağlantı standart olarak bulunur. İstenirse Sirius uydu radyo yayınına abone olunabilir.


FORMULA 400 SUPER  SPORT TAM DONANIMLI

Masaların ve dolapların ahşabının renk ve dokusunu ceviz(Open-Grain Walnut), huş ağacı(Open-Grain Driftwood), parlak bej-kül rengi(high-gloss Ash) veya parlak wenge seçenekleri arasında siz tayin edersiniz. Mutfak dolapları arasında mavi ışıklandırmalı şık bir bardak vitrini mevcuttur. Mutfak tezgahının hemen solunda tavana kadar uzanan şık,dekoretif paslanmaz çelik yüzeyli buzluk ve buzdolabı yer alır. Corian® yüzeyli mutfak tezgahının rengini mobilya renginize göre seçebilirsiniz. Tezgah içine paslanmaz çelik bir evye ve hemen yanına çok şık bir musluk yerleştirilmiştir. Elektrikli ocak, gizli çöp kutusu ve mikrodalga fırın mevcuttur. 

16.000 BTU gücündeki elektronik kontrollü klima ile kabin içi ısısı her zaman olması gerektiği seviyede kalır. Kabin arkasında yer alan tekne sahibine ayrılmış özel bölümde son derece rahat, Sensus® hafızalı süngerli Queen size çift kişilik yatak yer almaktadır. İki ayrı okuma lambası, ayak tarafında çekmeceli eşya dolabı ve 12V / 220V priz mevcuttur. Diğer çok kullanışlı bir özellik, 370 SS‘in ağabeyi olan 400 Super Sport teknenizde WalVac® entegre vakum süpürme sisteminin standart olarak yer almasıdır.

Kabinde duş ve tuvaletin yer aldığı bölüm yekpare bir parça olduğundan suyun dışarı sızabileceği hiç bir noktası yoktur. İçi rahattır. Ceviz, huş ağacı, bej/kül  veya wenge ahşap renklerinde havlu ve eşya dolabı vardır. Klozet porselen olup, “sifona bas-çık”(Flush and Forget®)VacuFlush® teknolojisi kullanır. Corian® tezgah içinde paslanmaz çelik evye yer alır. Musluk döner tiptir. Ayrı bir bölüme sahip duş kısmında entegre bir oturma yeri bulunur. Aspiratöre ve gece aydınlatma lambasına sahiptir.

Ne tür bir seyir planı yapmış olursanız olun, ister günlük bir tura çıkmış olun ister  adalara doğru keşif yapacağınız uzun menzilli bir macera yaşayacak olun,
tüm gelişmiş özellikleri ve sofistike yapısıyla 400 Super Sport üst seviyede lüks ve performansın mükemmel bir kombinasyonudur
.