Hakkımızda

UTING LTD. ŞTİ., 1974 yılında Ünal Tüzün tarafından kurulmuş olan Tüzün A.Ş.’nin kardeş firmalarından biri olarak hayatına başlamıştır.

Faaliyete başladığı 2001 yılından beri Amerika, Almanya, İsveç, G. Kore ve Taiwan’dan aldığı çeşitli firmaların distribütörlük ve temsilcilikleriyle aralarında denizcilik sektörünün de olduğu farklı alanlarda pazarlama ve servis hizmeti çalışmalarına devam etmektedir.Daima “En iyi”yi sunmayı ilke edinmiş olan Uting, son olarak spor tekne ve lüks motoryat üreticisi FORMULA‘nın distribütörü ve servis merkezi olarak çalışma alanını genişletmiştir.

2017 yılında FORMULA Teknelerinin Üreticisi PORTER Inc. ile Distribütörlük anlaşması imzalayan UTING Ltd. Şti, yüksek performanslı, üstün mühendislik ürünü olan ve göz kamaştırıcı tasarımlarıyla ün yapmış FORMULA’ları Türkiye, Yunanistan ve Ortadoğu pazarına sunmaktadır.

Formula Boats Decatur-USA merkezli ve üç neslin beraber çalıştığı büyük ölçekli bir aile şirketidir. Geçmişten günümüze süregelen, en küçük detaylarda dahi kaliteden ödün vermeyen, köklü felsefesiyle üst sınıf performans tekneleri ve motoryat üretiminde dünya lideri bir firma olarak bilinir. Çağının ilerisindeki mühendisliği ve örnek alınan gövde yapısıyla FAS³TECH®, dünya çapında motoryat trendlerini belirleyen Super Sport ve Sun Sport, en üst sınıf lüks ve konfor sunan Performance Cruiser ve Yacht serilerinin aralarında olduğu, adeta her zevke hitap eden onlarca model mevcuttur. Bunlara kısa süre önce eklenmiş Super Sport Crossover ve All Sport Crossover serisi ise tasarımları ile yeni bir çığır açacak niteliktedir. Marin üretim sektöründe 60 yıllık tecrübenin getirdiği bilgi birikimi ve Formula’nın mükemmellik geleneğinin birleşimi, FORMULA teknelerinin daima beklentilerin üzerinde olmasının ve Formula sahiplerinin sürekli artan memnuniyetinin başlıca sebebidir.

UTING olarak sizleri Amerika ve tüm Dünyada sürekli büyüyen ailemize katılmaya ve güven veren Formula farkını yaşamaya davet ediyoruz. Bu fark en ince ayrıntıların bile hesaplandığı bir dizayn, kusursuz işçilik ve mükemmellik elde etmekte ısrarlı olmanın sonucudur. Bu fark teknenize her bindiğinizde, sevdiklerinizle paha biçilmez anlar yaşamanızı garanti altına alır. Formula ailesi daha azını kabul etmez. Siz de etmeyin!​