45 Yacht

özel yapım lüks yat Formula

Özellikler

özel yapım yat FormulaPASLANMAZ ÇELİK ÇERÇEVELİ ARKA CAM PERDE

Formula 45 Yacht, özel yapım yat isteyenleri heyecanlandıracak özelliklere sahiptir. Hava şartlarından etkilenmeden denizciliği yaşamak isteyenler opsiyonel olarak sunulan paslanmaz çelik çerçeveli renkli temperli camlara sahip bir perde ilave ettirebilirler. 

Özel yapım yat Formula Yacht


HD TV ve BOSE SURROUND SİNEMA SES SİSTEMİ

Kabindeki salonda 117 ekran(46″) 3D 1080p HD LED/LCD Televizyon ve Bose® Lifestyle® surround sinema ses sitemiyle keyif yaşayın. 5 adet çiftli küp hoparlör ve Subwoofer ile eşsiz ses deneyimi yaşayacak, dilerseniz Wifi özellikli 3D Blu-ray Disc oynatıcıdan en temiz görüntüleri izleyebileceksiniz.

özel yapım lüks yat Formula 45MİSAFİRLERİNİZE ÖZEL KABİN

Misafirleriniz kendilerine ayrılan arka akbinde çok rahat edecektir. Ayakta durulabilen yüksek tavana sahip kabindeki çift yatak birleşip Queen size çift kişilik yatağa dönüşebilmektedir.. 


SANAL TUR - 45 YACHT

Özel Yapım Yat

"Formula 45 Yacht" Lüksü Yeniden Tanımlıyor

Formula, 45 Yacht'ı gururla sunar! Dikkat çekici profili ve muhteşem tasarımıyla 45 Yacht, 48 ayak boya sahip yatlar arasında çığır açacak özelliklere sahiptir

Tasarımcı John Adams 45 Yacht’ı  etkileyici olması için yaratmıştır. Klasik formula hatları, hayran bırakan görünümü, son teknoloji kullanılarak yapılan konstrüksiyonu, dünya klasmanı işçiliği ve tüm malzeme ve detaylarda en iyilerin kullanıilmiş olmasıyla 45 Yacht gerçekten çok etkileyicidir. Zengin donanım ve akıllıca düşünülmüş özellikler 45 Yacht’ın seçkin yat klasmanındaki yerini pekiştirmektedir.

Burun platformu dahil 14,68 m(48’2″), burun platformu hariç ölçüldüğünde boyu 13,72 m.(45 feet) gelen 45 Yacht 4,24 m.’lik(13’11”) ene sahiptir. En çarpıcı özelliği entegre gölgeliğe sahip hardtopun kazandırdığı Coupe görünümüdür.


ENDÜSTRİDE İLK: ÖZEL TASARIM ÖNCAM

Tasarımındaki “en özgün” olarak tanımlanabilecek ve tekne endüstrisinde eşi  bulunmayan bir diğer özelliği ise ön camının yekpare şekilde ara destekler olmadan güverteden tavana kadar uzanmasıdır. Bu sayede kokpittekiler öne ve yana baktıklarında engelsiz, eşsiz bir panoramaya sahip olurlar.


ŞIK VE KULLANIŞLI DİZAYNIYLA 45 YACHT BİR HARİKA

Öne, üst güverteye çıkmak için ortada yer alan ve gövde içine entegre edilmiş geniş basamakları kulanmak çok rahattır. 316L Paslanmaz çelik parmaklığa tutunarak yukarı çıkılır ve pencere ortasındaki kapıdan öne geçilir. Kaydırmazlık özelliğine sahip ortadaki yüzeyde ilerlerken sancak ve iskele tarafında şezlongların yer aldığı görülür. Buruna doğru ilerleyip gizli ırgatın bulunduğu kapak açıldığında paslanmaz çelik çapayı ve zinciri yıkamak için sipralli hortuma sahip bir duşlama sisteminin gerektiğinde kullaılabileceği dikkat çekmektedir. Alan çepeçevre yüksek tip paslanmaz çelik parmaklıkla emniyete alınmıştır. Parmaklığın orta hattında bulunan paslanmaz çelik halat ise ilave güvenlik sağlar. 

Kumanda konsolunda motorlar için için yer alan iki adet büyük boy elektronik kumanda ekranı, yakıt ve dümen göstergeleri kolayca görülebilir ve kumanda edilebilir şekilde yerleştirilmişlerdir ve çok şık durmaktadırlar. Kaptan, ister çift kişilik koltukta oturarak, ister yükselttiği alt mindere dayanarak veya ayakta durarak olsun, tüm switchlerin ve elektronik kontrol düzeneklerinin stratejik noktalara çok akıllıca ve ergonomik olarak en uygun biçimde yerleştirilmiş olduğunu ve her şekilde çok iyi bir görüş açısına sahip olduğunu keşfedecektir. Kumanda konsolunda yerleşik gösterge paneli taşlanmış metal yüzeylere sahip parçalarla gül ağacı ahşap desenin çok şık bir kombinasyonu olup Formula tarafından sunulan ve fabrikasyon monte edilen tam boy Raymarine™ elektronik göstergelerin tüm serisini yerleştirebilmek için yeterli alan sunmaktadır.

Ön cam sisteminde pencere yüksekliği istenildiği gibi ayarlanabilen orta geçiş kapısına ilave olarak yan havalandırma açıklıkları bulunur. Daha sıcak günlerde serinlemek gerekirse güverte içinde stratejik noktalara akıllıca yerleştirilmiş hava çıkışlarıyla 30.000 BTU’luk klima sistemi rahat bir ortam sağlayacaktır. İskele tarafında yer alan şık kıvrımlara sahip Ultraleather™ deri kaplamalı koltuk, oturanların hem teknenin nasıl kumanda edildiğini izleyebilmeleri hem de Kaptan ve ona eşlik edenle sohbet edebilmelerine imkan verecek şekilde tasarlanmıştır. 

Güvertenin orta kısmında kaptan koltuğunun tam arkasında içecek ve atıştırmalıklarınızı hazırlamak için size hizmet edecek olan L-şekilli wetbar yer almaktadır. Wetbar Corian® tezgahlı olup buzdolabına, opsiyonel ızgaraya, buzluk ve bir de entegre çöp kovasına sahiptir. Güvertede yer alan HD LCD TV/DVD ve standart iPod™/MP3 girişleri su üzerindeki zamanınızın daha eğlenceli geçmesini sağlar. Standart Bluetooth özellikli Clarion AM/FM radyolu iPod™/MP3 çalar siz ve misafirlerinizin kablosuz bağlantı kurarak ses sisteminden müzik dinlemesine imkan sunar. 300 watlık amplifikatörle gülendirilmiş  6 hoparlör ve buna ilave 200 watlık Subwoofer, temiz ve güçlü bir sesin sizi sarmasını sağlar. 

45 Yacht’ın güvertesi arkadaşlarınız ve ailenizle yalnız günlük seyirler yapmak üzere değil, özellikle uzun süreli maceralarınızda herkesi rahat ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Konforlu oturma düzenleriyle rahatlık sunan koltuklar hafızanıza hep beraber yeni anılar eklemenizi  sağlar. Arkada yer alan ve çok kullanışlı olan U-düzen koltukların ortasına şık Corian yüzeyli iki masa gelebilmektedir.  Masa etrafında yemek ve atıştırmalıklar için bir araya gelinebilir. Masalar alt konuma alındıklarında üzerlerine dolgu minderleriyle bu alan güneşlenme locasına dönüşür. Güvertenin her yanında temiz fiberglas yüzeyli bolca eşya saklama alanı bulunur. Bu sayede ortalık hep derli toplu kalır ve gerektiğinde eşyalara çok rahat erişim sağlanır. Sancak ve iskele tarafındaki gömme dolaplar masaları, brandayı ve can yeleklerini koyacağınız yerler sunar.


45 YACHT: EN İYİSİNİ İSTEYENLERE

45 Yacht’ın geniş yüzme platformu jetski veya bot koymak için idealdir. Istenirse yüzme platformu opsiyonel olarak sunulan hidrolik donanımla bir butona basmak suretiyle su içine indirilip tekrar çıkarılabilir. Yüzme platformu tarafında bulunduğunuzda teknenin bagajına erişim sağlarsınız. Geniş ve bombeli kapak pnömatik yardımcı pistonlar sayesinde kolay ve yumuşak biçimde açılıp kapatılır. İçinde usturmaçaları koymak için özel olarak tasarlanmış bir bölüm vardır. Bagaj kısmı komple yukarı kaldırıldığında içinde yürünebilen makine dairesine erişim sağlanır.

Kabine, akrilik malzemeden yapılmış kavisli bir sürgülü kapıdan girilmektedir. Zarif tasarımı ve lüks donanımıyla kabin içi tam bir şaheserdir. HarbourView™ markalı büyük ebatlı, kendiliğinden sinek teline sahip açılır tip özel yapım lomboz penceresinden gelen serinletici esinti cildinizi okşarken ufuklara doğru harika bir manzara  gözlerinize adeta bayram yaşatır. Kabin içinde yer alan mobilyaların doku ve renk seçimi size bırakılmıştır. Beğeniniz doğrultusunda açık-ceviz(Open-Grain Walnut), dokulu yıkanmış ahşap(Open-Grain Driftwood), düz parlak wenge (high-gloss wenge) veya düz parlak bej-kül (high-gloss Ash) arasından karar verebilirsiniz. Seçiminize göre size özel yapılan mobilyalar ve yine onlarca örnekten seçtiğiniz döşemelik kumaşların oluşturacağı dekor  tamamen zevkinizi yansıtacak ve ortamı baştan aşağı en beğendiğiniz hale getirecektir. Ayrıca sunulan Ralph Lauren kumaşlar ve döşemelikler paketini seçerek kabin iç dekorunu bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Tavana özel tasarlanarak yerleştirilmiş olan bir kare ve iki dikdörtgen heç penceresiyle gün ışığının yatak odasına, salonuna ve mutfağa ulaşması sağlanmıştır. Özel şekil verilmiş halı, salon ve odaların havasına zenginlik katar.

Kabine basamaklardan inerken hemen sancak tarafınızda göze çarpan şık döşenmiş, u-şekilli  Ultraleather deri kaplı oturma grubuyla ve üstte çepeçevre dolapla zenginleştirilmiş salon geleni yanına çağıran bir estetiğe sahiptir. TV sistemi, kliması, şık ahşap masası ve tabureleriyle salon kısmı beraberce yemek yemek ve yemek sonrası dinlenmek için harika bir ortam sunar. Masalar alt seyiyeye indirilip üzerlerine dolgu minderleri konduğunda oturma grubu son derece rahat, çift kişinin geceleyebileceği bir yatağa dönüşmektedir. 

45 Yacht size son teknolojiyi sunarak yaşam kalitenizi en üst seviyede tutar. Salon, Bose® Lifestyle® surround home theater- sinema ses sistemine sahiptir. Dilerseniz iPodunuzu bağlayıp sevdiğiniz müzikleri sistemden dinleyebilirsiniz. Çift küp yapıdaki tam beş hoparlör ve temiz bas veren bir subwoofer duyabileceğiniz en yüksek kalitedeki sesi  verir. 127 ekran(50″) HD LCD/LED TV ve Blu-ray DVD çalar film seyrederek eğlenmenizi sağlar. Nereye baksanız lüks bir şeyler görürsünüz. Cam vitrinde özel tutucuyla sabitlenmiş temperli kristal kadehler ve hoş aydınlatmalı şarap rafı daha sakin anları tamamlayıcı nitelikteki fonksiyonel ve dekoratif detaylardır.


TAM KONFOR: NE ARARSANIZ VAR!

Kabine girdiğinizde iskele tarafınızda yer alan L-şekilli modern mutfağın maharetlerinizi göstermeye yönelten kışkırtıcı bir çekiciliği vardır. Mutfak mobilyaları yukarıda saydığımız ve sizin seçtiğiniz ahşaptan imal edilir. Çekmecelerin içlerine göz attığınızda mobilyalarınızın sadece estetik olmakla kalmadığını fark edersiniz. Birleşim yerlerinine baktığınızda kırlangıç kuyruğu denilen sağlam yapıyı ve özenli işçiliği görürsünüz. Mutfak dolapları hacim olarak fazlasıyle yeterli olmaktadır. Alt dolapların içinde zemine gömme kiler bölümleri mevcuttur. Tezgah Corian® malzemedendir. Çift gözlü paslanmaz çelik evye ve ayrı dondurucu bölüme sahip büyük boy dikine buzdolabı mevcuttur. Tezgah içine derince gömülmüş çift gözlü ocak kullanılmadığında Corian tezgah kapağı ile gizlenebilmektedir. Paslanmaz çelik yüzeyli, ızgaralı mikrodalga fırını, aspiratörü, tezgah içine gömme çöp kutusuyla mutfak tam bir eksiksiz harika bir çalışma alanıdır.

Boy aynasıyla kaplanmış cep tipi kapısı kapatıldığında, baş taraftaki kamara tekne sahibine ait özel bir bölüm haline gelmektedir. Ortalanmış ve yanları açık geniş yatağın altı dolap olup ön cephesinde kırlangıç kuyruğu birleşim yerlerine sahip 4 adet gürgen çekmece bulunur. İçleri sedir ağacı döşeli iki gardrobun kapakları açıldığında otomatik iç aydınlatmaları devreye girer. Tavanda yer alan Bomar® heç panceresi rulo tipi sinekliğe ve perdeye sahiptir. Tekne sahibi kamarasına çakilerek uzaktan kumandalı Bluetoothlu Bose Wave müzik sistemiyle gerçeğe yakın ses dinleyebilir; Blu-ray DVD oynatıcılı 61 ekran(24″) HD LED/LCD TV’de film izleyebilir. Kamarasında 10.000 BTU klima standarttır.

Tekne sahibine ayrılmış özel geniş duş-WC kabinine sadece ön kamaradan giriş vardır. Klozet ve lavabo sancak tarafa, duş kısmı iskele tarafa yerleştirilmiş olup ayrı ayrı kullanılabilmektedir. Mobilyalarınızın rengine uygun banyo dolapları, Corian tezgah içine yerleştirilmiş derin bir lavabo,  duvardan dekoratif musluk, Corian yer döşemesi, Flush and Forget® VacuFlush® tipi seramik vakumlu klozet, WC-duş kompartmanınızın başlıca dikkat çekici özellikleridir. Buna ilave olarak Corian oturacak, çekmece, üst dolaplar, büyük boy duvar aynası, havluluk, aspiratör gibi özellikler gösterilebilir. Ayrı olan duş bölümünde yüksekliği ayarlanabilen duş başlığı, kavisli ve Corian kaplamalı oturma kısmı, aynalı bir dolap bulunur ve zemin corian kaplamalıdır.

Arkada yer alan misafir odası çift yağa sahip olup katlamalı gizli orta yaslıklarla arası kapatıldığında ortaya Queen size çift kişilik bir yatak çıkar. yatakların altında kırlangıç kuyruğu ek yerlerine sahip büyük boy gürgen çekmeceler vardır. Ayrıca yataklar bagaj kapağı gibi kaldırıldığında altlarında eşya koyma alanları vardır. Bu odada aynalı, içi sedir ağacı kaplı, kapağı açıldığında devreye giren lambası olan askılı bir elbise dolabı da bulunur.  Blu-ray DVD oynatıcılı 61 ekran(24″) HD LED/LCD TV sisteminin bulunduğu oda video oyunları oynamak için birebirdir. İskele tarafında misafir odasına hizmet eden Corian tezgahlı ve dolaplı lavabo kısmının hemen yanında tam donanımlı bir WC kabini yer alır. Hem gece kullanılan hem gün boyu misafirlere duş ve VacuFlush® klozetiiyle hizmet eden bu kabin sayesinde öndeki yatak odasında yer alan WC-Duş tamamiyle tekne sahibi için kullanılır kalabilmektedir. 

Formula 45 Yacht gücünü iki adet Volvo Penta IPS 600 Diesel motordan alır. Kumanda konsolunda yer alan joystick sayesinde yanaşma ve dar alanlarda manevra çok kolay hale gelir. Opsiyonel olarak sunulan Imron® boyamalı komple yan gövde grafikleriyle 45 Yacht sular üzerinda süzülen bir güzellik abidesi edasıyla bakışları üzerine toplar..